در این مقاله مرکزش قصد داریم آنتی ویروس دکتر وب نسخه Security Space و نسخه موبایل آن را معرفی کنیم.

شرکت سازنده آنتی ویروس دکتر وب در سال 1992 تأسیس شد و توسعه دهنده انواع نرم افزار های امنیتی برای کامپیوتر های شخصی و موبایل ها است. آنتی ویروس دکتر وب به صورت real-time بد افزار ها را شناسایی و بر روی نرم افزار ها نظارت می کند. همچنین می توان تعیین کرد هر نرم افزاری اجازه انجام چه کارهایی را به صورت آنلاین دارد.

همپنین می توان نسخه ویندوز آنتی ویروس دکتر وب را به صورت آزماشی (Trial) برای یک یا سه ماه استفاده کرد.

قابلیت ها و ویژگی های آنتی ویروس دکتر وب

آنتی ویروس دکتر وب یکی از ساده ترین رابط های کاربری بین نرم افزار های امنیتی را دارد. چون اسکن پیشرفته انتی ویروس دکتر وب به نسبت انتی ویروس های دیگر دارای دقت بالایی است، زمان لازم برای اسکن مقداری بیشتر از انتی ویروس های مشابه است.

بسته امنیتی آنتی ویروس دکتر وب شامل فیلتری است که ایمیل های اسپم را تشخیص می دهد و همچنین دارای ابزار نظارت والدین بر فرزندان، پشتیبان گیری از سیستم و سرویسی است که فایل های غیر قابل استفاده و رمزنگاری شده توسط بدافزار ها را بازیابی می کند.

هسته مرکزی آنتی ویروس دکتر وب به نحوی است که می تواند انواع فایل های اجرایی که فشرده شده اند یا به روش های مختلف فرمت آن ها تغییر کرده را بررسی کند. به وسیله این قابلیت، آنتی ویروس دکتر وب می تواند حتی ویروس هایی که از قبل برای آن شناخته شده نیستند را شناسایی کند.

آنتی ویروس دکتر وب از فایل های اسکن و شناسایی شده قبلی به عنوان نمونه استفاده می کند و آن ها را با پایگاه داده خود که شامل بد افزارهای شناخته شده هستند مقایسه کرده و به این روش احتمال شناسایی ویروس هایی که هنوز برای آنتی ویروس شناخته شده نیستند بسیار بالا می رود.

این انتی ویروس ابزاری به نام ScriptHeuristic نیز دارد که از اجرا شدن هر گونه اسکریپت مشکوک سایت ها در مرورگر شما جلوگیری میکند و در نتیجه از ورود ویروس هایی که از طریق مرورگر می توانند وارد سیستم شوند، جلوگیری می شود. این ابزار به طور مستقل از آنتی ویروس دکتر وب در مرورگر کار می کند.

قابلیتی در آنتی ویروس دکتر وب وجود دارد که از پردازنده سیستم عامل شبیه سازی می کند و هنگامی که ویروس های پیچیده ای به سیستم وارد می شوند که بررسی مستقیم آنها آسان نیست، از این قابلیت استفاده می کند و اجرای کدهای آنالیز شده ویروس را شبیه سازی می کند تا بتواند آن را بررسی کند.

آنتی ویروس دکتر وب از تعداد نمونه های کمی در پایگاه داده خود استفاده می کند چرا که یک ورودی کد ویروس می تواند صد ها یا هزاران ویروس مشابه را شناسایی کند. این یکی از تفاوت های اساسی پایگاه داده آنتی ویروس دکتر وب با پایگاه داده انتی ویروس های دیگر است چون می تواند حتی با تعداد ورودی های کم نیز تعداد زیادی بد افزار را شناسایی کند و حتی اگر نمونه ویروس در پایگاه داده وجود نداشته باشد، آنتی ویروس دکتر وب با تکنولوژی هایی که در موتور انتی ویروس خود در اختیار دارد می تواند ویروس را شناسایی کند. پایگاه داده های این انتی ویروس به نحوی ساخته شده اند که اضافه کردن ورودی های جدید، سرعت اسکن را کم نمی کند که مزایایی مثل استفاده از مموری کمتر، افزایش سرعت آپدیت انتی ویروس و تحلیل و بررسی سریع ویروس ها را دارد.

در ادامه مطلب، نحوه نصب نسخه Security Space آنتی ویروس دکتر وب را توضیح میدهیم.

قبل از دانلود و نصب انتی ویروس Dr.Web لازم است از چند مورد اطمینان حاصل کنید.

1- دقت داشته باشید که قبل از نصب انتی ویروسی جدید، در صورتی که انتی ویروسی بر روی سیستم شما نصب است، باید آن را ابتدا حذف کنید چون با انتی ویروس Dr.Web ناسازگار خواهد بود و نمی توان دو انتی ویروس به طور همزمان بر روی سیستم در حال اجرا داشت.

دانلود انتی ویروس Dr.Web

ابتدا انتی ویروس Dr.Web را دانلود کنید. بعد از اجرای فایل دانلود شده پنجره ای مانند تصویر زیر به شما نشان داده می شود. به شما اختیار انتخاب دو قابلیت داده می شود. اولین گزینه “I want to connect to Dr.Web Cloud” است که با انتخاب آن، به انتی ویروس اجازه میدهید که به سرورهای Dr.Web متصل شده و با استفاده از جدیدترین اطلاعات موجود در سرورها، انتی ویروس را آپدیت کند. این گزینه به طور پیش فرض فعال است.

با فعال کردن گزینه دوم، شما فایروال انتی ویروس را فعال می کنید.

آنتی ویروس دکتر وب

بعد از کلیک کردن بر روی گزینه Next، به پنجره ای مانند تصویر زیر منتقل می شوید. فعال سازی انتی ویروس را باید در این مرحله یا بعد از نصب انجام دهید.

انتی ویروس دکتر وب

وقتی انتی ویروس Dr.Web نصب شد، آیکون در قسمت notification ظاهر می شود. قسمت notification در پایین و سمت راست ویندوز قرار دارد.

بعد از اتمام نصب انتی ویروس، لازم است سیستم خود را ری استارت کنید. پس از ری استارت کردن، باید نشانگر  را در قسمت notification که در نوار پایین و سمت راست ویندوز قرار دارد را ببینید.

در صورت وجود سوالی درباره این مقاله، می توانید در بخش دیدگاه ها آن را با ما در میان بگذارید.

دکتر وب اسپیس سکوریتی + موبایل سکوریتی ( رایگان )
4.4 امتیاز از 9 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *