در این آموزش توصیه هایی برای افزایش امنیت سایبری ارائه می دهیم. تا به حال در مورد نیاز مراقبت و محافظت در فضای مجازی بیش از هر چیز دیگری صحبت کرده ایم، اما بی احتیاطی در این مسائل به کرات دیده شده است.

راهکارهای افزایش امنیت سایبری

با رعایت این نکات امنیت سایبری خود را افزایش دهید:

اعتماد به وای فای عمومی

همه چیز در مورد یک وای فای عمومی می تواند شما را به خطر بیاندازد. می توانید با مطالعه مطلب «امنیت وای فای عمومی و قوانین آن» با اطمینان بیشتری از وای فای عمومی استفاده کنید. پس این قوانین را جدی بگیرید. هنگام استفاده از وای فای عمومی به حساب های بانکی خود متصل نشوید!

انتخاب ساده، کلمات عبور قابل حدس

کلماتی مانند نام حیوانات خانگی، تولدها، نام خانوادگی ها به راحتی توسط هکرها قابل دسترسی هستند بنابراین در انتخاب پسورد خود دقت کنید.

استفاده مجدد از رمز عبور

فرض می کنیم شما برای حساب کاربری خود رمز عبوری قوی انتخاب کرده اید و به راحتی هم به خاطر سپرده می شود و البته به سختی هم کرک می شود. خب این عالی است، اما این تنها یکی از چندین رمز عبور حساب های کاربری شما است، مابقی آن ها چه می شود؟ شما به راحتی می توانید قربانی هکری باشید که رمز عبور شما را حدس زده است.

کلیک روی لینک ها در ایمیل ها

کلیک روی یک لینک اسپم یا ایمیل های فیشینگ ممکن است شما را به سایتی ببرد که به صورت خودکار بدافزارها را روی سیستم شما دانلود کند یا که به سایتی هدایت شوید که شاید آشنا به نظر برسد اما رمز عبور شما را به سرقت می برد.

جایزه: به هیچ وجه در فیس بوک روی لینک هایی با عنوان Like and Share to win an iPhone! (برای برنده شدن آیفون لایک و شیر کنید!) و لینک های شبیه آن کلیک نکنید. با کلیک نکردن بهترین حالتی که برای شما رخ می دهد آن است که برنده نخواهید شد و کمکی هم به کلاهبرداران نکرده اید.

اشتراک اطلاعات لاگین خود با دیگران

اطلاعات حسابتان را نزد خودتان نگه دارید؛ این تنها راهی است که می توانید مطمئن شوید هیچ کس اطلاعات شما را ندارد.

کل اینترنت را از سفرتان به خارج از شهر مطلع سازید!

تصور کنید به مدت دو هفته قصد سفر به شهر دیگری دارید! بهتر است این اطلاعات را تنها با دوستان مورد اعتماد خود در میان بگذارید.

پذیرش تنظیمات شبکه های اجتماعی به حالت پیش فرض

قبل از ثبت نام یک حساب جدید در شبکه های اجتماعی، 5 دقیقه زمان خود را برای جستجو در قسمت تنظیمات حریم شخصی و امنیت خود اختصاص دهید.

به طور کلی، پیغام های مشکوک و هشدار ها را در زندگی آنلاین خود به خاطر داشته باشید. ارائه دهندگان سرویس های آنلاین بانک ها و … در تلاش اند تا کاربران در زمان استفاده احساس راحتی و سهولت داشته باشند اما مجرمان سایبری شما را همانند یه کیسه پر از پول می بینند و از هر فرصتی برای به دام انداختن شما استفاده می کنند.

شما چه توصیه هایی برای افزایش امنیت سایبری پیشنهاد می کنید؟ تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: وبلاگ کسپرسکی

7 توصیه برای افزایش امنیت سایبری
4.4 امتیاز از 8 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن