در این مقاله به تامین امنیت ویندوز سرور با anti-cryptor کسپرسکی می پردازیم؛ با مرکزش همراه شوید.

امروزه در امنیت سایبری با سه مشکل رمز نگاری، باج افزار و نرم افزارهای مخرب رمزنگاری مواجه هستیم. الگوریتم های حفاظت و پیشگیری مانند گرفتن نسخه پشتیبان آفلاین (cold backup)، ابزار ضد فیشینگ، مسدود کردن امضای بدافزارها و جعبه ایمنی (sandboxing) نیز وجود دارند؛ با این حال به نظر می رسد باز هم باج افزارها به فعالیت خود ادامه می دهند.

بدافزار رمزنگاری می تواند در عرض چند دقیقه به یک شبکه نفوذ کرده و تمام رمزهای آن از جمله نسخه پشتیبانی را بدست آورد. تمامی جزئیات یک شبکه برای جلوگیری از رمزنگاری داده ها توسط باج افزارها به ابزارهای فنی نیاز دارند اما فایل های سرور نقاط ضعفی دارند که با حمله یک باج افزار عملکرد آن ها دچار وقفه ای سنگین می شود. در ادامه چگونگی مقابله با رمزنگارها را بررسی می کنیم.

تامین امنیت ویندوز سرور با anti-cryptor کسپرسکی

لابراتوار کسپرسکی نسخه امنیتی جدیدی برای نرم افزارهای ویندوز سرور طراحی کرده است. در این نسخه بخش های بحرانی سرورها شناسائی و اسکن می شوند. به عنوان مثال اسکن فایل های Autorun کمک می کند تا از راه اندازی نرم افزارهای مخرب در سیستم جلوگیری شود. در این شرایط هر فرآیند پنهانی نیز تحت نظارت قرار می گیرد.

همچنین این فناوری با استفاده از سیستم تحلیل رفتارها، فولدرهای به اشتراک گذاشته شده را در برابر فعالیت‌ های رمزنگاری شناسایی و محافظت می کند. در واقع این فناوری اجازه نمی‌ دهد باج افزارها اطلاعات را قفل کرده و در مقابل آزاد سازی آن، از کسب و کارها باج‌ خواهی کنند.

کنترل امنیت کسپرسکی برای محافظت از کسب و کار ویندوز سرور در برابر تهدیدات ناشناخته و پیشرفته:

طبق قوانین IT هر فایل اجرایی در راه اندازی سیستم می تواند هم مسدود شود و هم اجازه اجرا داشته باشد.

ضد رمزنگاری بر اساس الگوریتم های لابراتوار کسپرسکی مورد استفاده قرار می گیرد و به هر دلیلی رمزگذاری آغاز شود می توان میزبان های مخرب را مسدود کرد. اگر در زمان اسکن، هر فعالیت مخرب یا رمزنگاری شناسایی شود، دسترسی به پوشه های به اشتراک گذاشته شده در شبکه، برای حفاظت از فایل های آسیب دیده شخص سوم به یک سرور امن محدود می شود و به این ترتیب امنیت ویندوز سرور با anti-cryptor کسپرسکی تامین می گردد.

محصولات امنیتی کسپرسکی برای ویندوز سرور

  • Kaspersky Endpoint Security for Business
  • Kaspersky Security for File Server
  • Kaspersky Security for Storage

نظرات و پیشنهادات خود را در مورد امنیت ویندوز سرور با anti-cryptor کسپرسکی در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

امنیت ویندوز سرور با anti-cryptor کسپرسکی
5 امتیاز از 2 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن