در این مقاله، به آموزش نحوه بازیابی پسورد در مرورگر می پردازیم. این آموزش به شما کمک می کند در صورت فعال بودن امکان Password Management در مرورگر، پسورد فراموش شده خود را بدون نیاز به طی فرآیند تعویض، پیدا کنید؛ با مرکزش همراه شوید.

آموزش بازیابی پسورد در مرورگر ها

پیش از آن که به سراغ ?Forgot password بروید چند لحظه صبر کنید، شاید بتوانید پسورد فراموش شده خود را در جایی از مرورگرتان بیابید.

  • گوگل کروم

در این مرورگر به بخش settings بروید و روی گزینه Show advanced settings کلیک کنید. Manage passwords را انتخاب کرده و در فهرستی که به شما نمایش داده می شود به دنبال آدرسی باشید که می‌خواهید پسورد آن را ببینید، روی Show کلیک کنید. البته کروم پیش از نمایش پسورد به شما، نام کاربری ویندوز را می‌خواهد.

  • فایرفاکس

در فایرفاکس به Options بروید. بخش Security را انتخاب کرده و روی دکمه Saved Passwords کلیک کنید. در فهرست به نمایش درآمده به دنبال پسورد خود باشید و با کلیک روی Show Passwords اطلاعات لازم را دریافت کنید.

به خاطر داشته باشید، هر فرد دیگری که از سیستم شما استفاده می‌ کند، می‌ تواند به راحتی این کار را انجام دهد.

  • اینترنت اکسپلورر

برای یافتن پسوردهای فراموش شده در اینترنت اکسپلورر به کنترل پنل بروید و Credential Manager را جستجو کنید، سپس روی Manage Web Credentials کلیک کنید. در فهرست به نمایش آمده روی Show کلیک کنید. مرورگر از شما نام کاربری ویندوز را می‌خواهد و اگر بتوانید هویت خود را ثابت کنید، پسورد به شما نمایش داده می شود.

  • سافاری

در منوی این مرورگر Preferences را انتخاب کنید و به تب Passwords بروید. می‌توانید در فهرستی که به شما نمایش داده می شود پایین بیایید یا از طریق نوار جستجو آیتم مورد نظر خود را بیابید. جعبه Show passwords for selected websites را تیک بزنید و نام کاربری سیستم تان را وارد کنید. به این ترتیب در هر یک از مرورگرها می توانید پسورد فراموش شده خود را ببینید.

چنانچه برای اعمال تغییرات لازم با مشکلی مواجه شدید، سوالات خود را در بخش دیدگاه مطرح نمایید؛ در اولین فرصت راه حل آن را به شما ارائه می دهیم.

آموزش بازیابی پسورد در مرورگر
5 امتیاز از 7 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *