بدافزار Blackshades چیست؟

بدافزار Blackshades

پیش تر در مقاله «آشنایی با تروجان و انواع آن» با انواع تروجان ها آشنا شدیم. در این مقاله به بررسی نوع دیگری با نام بدافزار Blackshades می پردازیم؛ با مرکزش همراه شوید.

بدافزار Blackshades نوعی تروجان است که هکرها می توانند به کمک آن، کنترل رایانه ای را از راه دور (RTA: Remote Access Tool)، به دست گیرند. هدف این بدافزار، سیستم عامل های ویندوزی است. به گفته مقامات ایالات متحده، بیش از 500،000 سیستم کامپیوتری در سراسر جهان با این تروجان آلوده شده اند.

این بدافزار از طریق سایت های آلوده و یا دستگاه های ذخیره سازی خارجی، وارد سیستم قربانی می شود و دارای ابزارهایی برای افزایش تعداد سیستم های آلوده، از طریق فرستادن لینک های مخرب و گسترش آن در شبکه های اجتماعی قربانی، به وسیله هکرها می باشد.

تهدیدات بدافزار Blackshades

بدافزار Blackshades

هکرها با بهره گیری از قابلیت RTA این بدافزار، بدون نیاز به تصدیق هویت، به سیستم آلوده نفوذ می کنند و انجام هر یک از اعمال مخرب زیر برای آن ها امکان پذیر می گردد:

  • دسترسی و تغییر فایل ها بر روی کامپیوتر قربانی
  • ضبط کلیدهای استفاده شده از روی کیبورد
  • دسترسی به وب کم قربانی. برای مطالعه بیشتر به مطلب «هک وب کم رایانه» مراجعه نمایید.
  • هکرها با افزودن کامپیوترهای آلوده به شبکه بات نت، حملات DOS ترتیب می دهند.
  • دانلود و اجرای فایل ها بر روی کامپیوتر قربانی
  • استفاده از کامپیوتر قربانی به عنوان یک پروکسی سرور

Blackshades می تواند به عنوان باج افزار یا ransomware نیز عمل نماید. هکرها با استفاده از این بدافزار، کنترل کامپیوتر قربانی را به دست می گیرند و در ازای دریافت باج، دسترسی به آن را آزاد می کنند.

آیا تا به حال در معرض حملات بدافزار Blackshades قرار گرفته اید؟ چه اقداماتی برای جلوگیری از ورود این بدافزارها به سیستم خود انجام داده اید؟ نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

بدافزار Blackshades چیست؟
5 امتیاز از 21 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن