چه در خانه باشید چه سر کار، داشتن اینترنت پر سرعت یک مساله حیاتی و مهم است. سرعت پایین و اتصالات ضعیف، خسته کننده و گاهی اوقات هزینه بر است. در سری مقاله های بررسی تاثیر مرورگر و سیستم بر سرعت اینترنت ، بررسی تاثیر پهنای باند بر سرعت اینترنت و بررسی تاثیر سخت افزار بر سرعت اینترنت راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت ارائه شده است.در این مقاله به بررسی تاثیر سخت افزار بر سرعت اینترنت می پردازیم.

تاثیر سخت افزار بر سرعت اینترنت

تاثیر سخت افزار بر سرعت اینترنت

  • بررسی سرویس ها

تاثیر سخت افزار بر سرعت اینترنتیک تست سرعت اجرا کنید. ابزارهای رایگان زیادی در شبکه  اینترنت وجود دارند که به صورت آنلاین سرعت اینترنت شما را بررسی می کنند. اگر عبارت speed test را سرچ کنید، با انواع این سرویس ها روبرو می شوید. البته برای بعضی از آن ها باید پلاگینی را برای تست سرعت نصب نمایید.

لازم به ذکر است که تست های مختلف، نتایج متفاوتی به دنبال دارند؛ حتی اگر یک تست را با یک سرویس یکسان، دوباره انجام دهید. علت آن است که سرورهای این تست ها در مکان های مختلفی قرار دارند و علاوه بر آن تعداد افراد آنلاین نیز بر روی سرعت تاثیر می گذارد. بهترین کار این است که برای دیدن میانگین سرعت، یک نمونه بگیرید.

تاثیر سخت افزار بر سرعت اینترنت

عدد دونتیجه تست را با سرویس و هزینه پرداختی اینترنت خود چک کنید. همان طور که می دانید سرعت ارائه شده شرکت های اینترنت، حدودی است و حداکثر را تعیین می کنند. به این معنی که در بهترین شرایط آب و هوایی و کمترین کاربران آنلاین، سرعت شما همان حداکثر مقدار خواهد بود.

  • اگر سرعت اینترنت شما از سرویس پرداختیکمتر است، با شرکتی مربوطه تماس بگیرید.
  • اگر برای مدت زمان طولانی از یک سرویس استفاده می کنید، بهتر است آن را بررسی نموده و سرویس یا شرکت دیگری را انتخاب نمایید.
  • در دام مگابیت (Mbprs) و مگابایت (MBprs) نیفتید. تبلیغات شرکت های ISP، بر اساس مگابیت است نه مگابایت. تفاوت این دو در چیست؟ 8 مگابیت برابر است با 1 مگابایت.
  • بررسی تاثیر سخت افزار بر سرعت اینترنت

عدد سه

مودم را خاموش روشن کنید. گاهی اوقات این خاموش / روشن کردن، سرعت اینترنت را تغییر می دهد.

تاثیر سخت افزار بر سرعت اینترنت

عدد چهارکانال وای فای را تغییر دهید. اگر افراد اطراف شما از یک کانال وای فای استفاده می کنند، بهتر است که شما کانال خود را تغییر دهید. برای بررسی کانال، می توانید از برنامه inSSIDer برای ویندوز و KisMAC یا WiFi Scanner برای مکینتاش استفاده کنید. این برنامه ها به شما اعلام می کند کدام کانال آزادتر است. جابجایی به کانال های آزادتر، احتمالا در سرعت اینترنت شما تاثیر داشته باشد.

عدد پنجکامپیوتر یا روتر وایرلس تان را جابجا کنید. اگر از مودم وای فای استفاده می کنید، آنتن دهی ضعیف، سرعت اینترنت را پایین می آورد. پس بهتر است روتر و یا کامپیوترتان را جابجا و به هم نزدیک تر کنید.

  • اگر روتر قدیمی است، بهتر است آن را ترفیع دهید. روترهای به روز و جدیدتر سرعت بهتری ارائه می دهند.
  • کابل های کثیف و غبار گرفته که بین روتر و کامپیوترتان متصل است، می تواند دلیلی برای کاهش سرعت باشد.
  • بهتر است یک تهویه مناسب در اطراف دستگاه های الکتریکی در نظر بگیرید تا از گرم شدن بیش از حد آن ها جلوگیری کنید.

6از اترنت استفاده کنید تا وای فای. تا آن جایی که امکانش هست، به جای وای فای از کابل استفاده کنید؛ سرعت اینترنت بیشتر شده و فضا را برای تبلت ها و موبایل ها بازتر می کنید.


عدد هفتشبکه را امن کنید. اگر اینترنت وایرلس شما رمز عبور ندارد، نه تنها در برابر تهدیدات آسیب پذیر شده اید، بلکه اجازه استفاده از اینترن تان هم به دیگران داده اید و به راحتی از پهنای باند شما دزدیده می شود.

تاثیر سخت افزار بر سرعت اینترنت

عدد هشتدر صورت عدم اینترنت دستگاه را خاموش کنید. اگر در حال حاضر از دستگاه های هوشمند دیگری استفاده نمی کنید، بهتر است اینترنت آن را خاموش کنید.

نظرات، سوالات و پیشنهادات خود را برای افزایش سرعت اینترنت با ما به اشتراک بگذارید.

بررسی تاثیر سخت افزار بر سرعت اینترنت
3.6 امتیاز از 5 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *