در این مقاله تاثیر مرورگر و سیستم عامل بر سرعت اینترنت را بررسی می کنیم . برای اطلاعات بیشتر مقاله های «بررسی تاثیر پهنای باند بر سرعت اینترنت» و «بررسی تاثیر سخت افزار بر سرعت اینترنت» را نیز مطالعه نمایید.

تاثیر مرورگر و سیستم عامل بر سرعت اینترنت

تاثیر مرورگر و سیستم بر سرعت اینترنت


عدد یکبا آنتی ویروس و ضد بدافزار، سیستم خود را اسکن کنید.
ویروس ها و تبلیغ افزارها می توانند سرعت اینترنت و همچنین سیستم شما را کاهش دهند. به طور منظم کامپیوترتان را اسکن کنید تا از عدم آلودگی آن به بدافزارها مطمئن شوید.

اگر آنتی ویروس ندارید، حتما نصب کنید و از به روز رسانی مداوم آن غافل نشوید.

عدد دوکش مرورگر را پاک کنید. همان طور که در اینترنت مشغول وبگردی هستید، مرورگرتان تاریخچه و اطلاعات جستجوهای شما را ذخیره می کند تا پروسه بارگذاری سایت را برای مراجعه بعدی سریع تر نماید. البته به مرور زمان با ذخیره اطلاعات بیشتر، سرعت مرورگر را پایین می آورد. پس پاک کردن کش مرورگر سرعت آن را افزایش می دهد.

تاثیر مرورگر و سیستم بر سرعت اینترنت

عدد سهتولبارها یا ابزارهای مرورگر را پاک کنید. اگر ابزارهای زیادی برای مدت طولانی بدون استفاده مانده آن ها را پاک نمایید. این ابزارها سرعت مرورگر را کاهش می دهند و با درخواست اطلاعات و تبلیغات، از ترافیک اینترنت می کاهند.

بررسی تاثیر مرورگر و سیستم عامل بر سرعت اینترنت

عدد چهارمرورگر را به روز رسانی کنید. مرورگرها دائما در حال توسعه و به روز رسانی هستند و معمولا نسخه های جدید عملکرد و اجرای بهتری نسبت به ورژن های قدیمی تر دارند.

تاثیر مرورگر و سیستم بر سرعت اینترنت

عدد پنجمرورگر خود را عوض کنید. اگر ابزارها و پلاگین های زیادی روی مرورگرتان وجود دارد، بهتر است به جای پاک کردن این پلاگین ها، مرورگر را عوض  کنید. بعضی از مرورگرها ذاتا سریع تر هستند.

 

عدد ششهارد درایو را بهینه کنید. اگر سرعت کامپیوتر پایین باشد، می تواند بر مرورگر هم تاثیر بگذارد. یکی از دلایل سرعت پایین سیستم، پر بودن هارد است. بهتر است اگر هارد شما سر ریز شده، آن را خالی کنید تا سیستم اجرای بهتری داشته باشد.

تاثیر مرورگر و سیستم بر سرعت اینترنت

عدد هفتکامپیوتر را خاموش کنید. افرادی که با ویندوز سرو کار دارند با انواع خاموشی سیستم آشنا هستند: Shut down/Sleep/Hibernate. اگر از حالت Sleep/Hibernate استفاده می کنید، بهتر است هر از گاهی سیستم را Shut down کنید و دانلود اتوماتیک آپدیت های امنیتی تمام برنامه ها را روشن نمایید.

تاثیر مرورگر و سیستم بر سرعت اینترنت

عدد هشتترافیک خورها را حذف کنید. در بین نرم افزارهای موجود در سیستم، ممکن است برنامه هایی وجود داشته باشند که از اینترنت استفاده می کنند و شما از آن بی خبرید. در سیستم خود جستجو کنید و برنامه هایی را که با آن ها آشنایی ندارید و یا دیگر  استفاده نمی شوند حذف نمایید؛ البته توجه داشته باشید که از برنامه های بحرانی و اصلی سیستم نباشد.

تاثیر مرورگر و سیستم بر سرعت اینترنت

نظرات و سوالات خود را در مورد تاثیر مرورگر و سیستم عامل بر سرعت اینترنت در بخش دیدگاه مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخ گوی شما خواهیم بود.

بررسی تاثیر مرورگر و سیستم عامل بر سرعت اینترنت
4.2 امتیاز از 5 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن