در این مقاله تاثیر پهنای باند بر سرعت اینترنت را بررسی می کنیم. سرعت اینترنت را شرکت های ارائه دهنده آن تعیین می کنند ولی کاربران نیز می توانند با چند ترفند ساده سرعت اینترنت خود را افزایش دهند. در کنار این مطلب، برای اطلاعات بیشتر مقاله های «بررسی تاثیر مرورگر و سیستم بر سرعت اینترنت» و «بررسی تاثیر سخت افزار بر سرعت اینترنت» را نیز مطالعه نمایید.

در ادامه ترفندی برای کاربران ویندوز 7 به بعد ارائه می دهیم که سرعت اینترنت را تا 20 درصد افزایش می دهد. ویندوزهای 8 و 8.1 و به تازگی ویندوز 10، مقداری از فضای اینترنت شما را به فضای ابری خود اختصاص می دهند که این اقدام باعث کم شدن سرعت و حتی حجم اینترنت مصرفی شما می شود.

تاثیر پهنای باند بر سرعت اینترنت

عبارت gpedit.msc را در پنجره run تایپ نمایید. (پنجره run را با کلیدهای ترکیبی ویندوز + R باز کنید).

افزایش سرعت اینترنت

Administrative Templates را انتخاب کرده و روی Network کلیک نمایید.

افزایش سرعت اینترنت

در پنجره باز شده بر روی QoS Packet Scheduler دوبار کلیک کنید.

افزایش سرعت اینترنت

Limit Reservable Bandwidth را انتخاب و دوبار کلیک کنید. اگر شما در حال استفاده از تنظیمات پیش فرض باشید در مقابل آن Not Configured را مشاهده می کنید.

افزایش سرعت اینترنت

Enable را انتخاب کنید. Bandwidth را از 20% به 0% تغییر دهید، Apply را بزنید و در نهایت OK کنید. با اعمال این تغییرات دیگر حجم شما کم نمی شود و در عوض سرعت اینترنت شما افزایش می یابد.

افزایش سرعت اینترنت

Disk Cleanup را اجرا نمایید و مرورگر اینترنت را دوباره باز کنید. به این ترتیب کامپیوتر شما از 100 درصد پهنای باند استفاده خواهد کرد و تاثیر آن را بر سرعت اینترنت مشاهده می کنید.

افزایش سرعت اینترنت

تجربیات، نظرات و سوالات خود را در مورد تاثیر پهنای باند بر سرعت اینترنت در بخش دیدگاه مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخ گوی شما خواهیم بود.

بررسی تاثیر پهنای باند بر سرعت اینترنت
4.6 امتیاز از 11 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن