زبان وسیله ای برای انتقال تفکر و ارتباط می باشد، که سه منبع اصلی دارد خدایی، صداهای طبیعی و حرکات رفتاری که سومین منبع خود به سه شاخه پانتومیم، زبان ارتباطی ناشنوایان و زبان بدن تقسیم می شود. گفتگو و تبادل نظر انگیزه بشر برای ساخت تالار گفتمان بود که در ادامه درباره آن صحبت خواهیم کرد.

 بررسی سیر تکاملی ارتباط در تالار گفتمان

از گذشته تا کنون افراد علاقه بسیاری به ایجاد ارتباط با دیگران داشته اند. انسان های اولیه از راه های طبیعی مانند لمس کردن، حرکات چهره و…. برای ارتباط استفاده می کردند و یا برای تعامل با نسل های بعد و افراد دیگر روی دیواره غارها نقاشی می کشیدند تا این که برای ارتباط به صحبت کردن پرداختند، پس از آن حروف الفبا باعث ارتباط گسترده تر میان افراد و جوامع شد و بشر به فکر انتقال افکار و ارسال آن برای دیگران افتاد.

سپس صنعت چاپ در انتشار اندیشه های نو و پیشرفت علوم تاثیر مطلوب و بسزایی گذاشت. اختراع دیگری که نقش مهمی در این زمینه داشت، تلگراف و پس از آن تلفن بود که باعث ارتباط بدون توجه به بعد زمانی و مکانی  می شد. اما بشر به همین ها راضی نبود و پیشرفت هایش ادامه داشت تا ساخت کامپیوتر ها و پس از آن شبکه ها و رسانه ها که کارشان جا به جایی دانایی و عناصر تشکیل دهنده آن یعنی داده واطلاعات است، یک انقلاب جدید را در گسترش ارتباطات به پا کرد و امروزه می بینیم افراد از سراسر دنیا می توانند موضوعی را در اینترنت به بحث گذاشته و هر شخصی تجربیات و دانسته های خود را به راحتی منتقل کند و دیگر آن نقاشی روی غار ها جای خود را به اشتراک گذاری موضوعات مختلف در شبکه های اجتماعی داده است.

این روحیه ارتباط گرایی روز به روز در حال افزایش است و باعث شده در جوامع و صنف های مختلف انجمن هایی برای گرد همایی افراد با اهداف مشترک جهت بهبود وضع رفاهی و حقوقی اعضایشان، ایجاد شود.

این انجمن های دنیای واقعی راه خود را به دنیای سایبری باز کرده اند و امروزه تالار گفتمان های بسیاری را با موضوعات مختلف و گاهی تخصصی می بینیم که در آن ها اشخاص مختلف در زمینه های متفاوت بحث و تبادل نظر می کنند.

همان طور که گفته شد تالار گفتمان را در دو نوع متفاوت می توان راه اندازی کرد :

  1. تالار گفتمان عمومی (مباحث آنها بیشتر زمینه ها را شامل می شود.)
  2. تالار گفتمان تخصصی (مرکزش)

ما نیز با توجه به محصولات و خدماتی که به مشتری های خود ارائه می دهیم، برآن شدیم تا برای رفع مسائل و مشکلاتی که در حوزه آنتی ویروس و امنیت، ممکن است برای اشخاص مختلف پیش بیاید، یک تالار گفتمان راه اندازی کنیم تا افراد بتوانند مباحث مورد نظر خود را با دیگران در میان گذاشته و از اطلاعات آنها در این زمینه بهره مند شوند.

 

در انجمن تخصصی آنتی ویروس مرکزش سوالات مورد نظر خود را بپرسید و نظرات خود را با افراد مختلف در میان بگذارید.

تالار گفتمان مرکزش
4 امتیاز از 4 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن