ترفندهای موبایل

تفاوتی ندارد که از چه سیستم عاملی استفاده می کنید، اندروید یا IOS. با استفاده از این ترفندهای موبایل می توانید دوستان خود را شگفت زده کنید.

گوشی های موبایل قابلیت های فراوانی به نسبت آنچه که شما فکر می کنید دارند.  کار کردن با این گوشی های موبایل بسیار راحت است اما در کنارش با ترفندهای موبایل کارهایی می توان با آنها انجام داد که بتوان مزیت های بیشتری کسب کرد و دوستانتان را شگفت زده کنید.

البته شاید هم تا موبایلتان را در هوا غیب نکنید دوستانتان متعجب نشوند!

اما در کل در اینجا نکاتی ریز ترفندهای موبایل را برای بهتر استفاده کردن از تلفن همراه و قابلیت هایی که شاید از وجود آن ها بی خبر بوده اید را آورده ایم.

 • اسناد و مدارک خود را دیجیتالی بایگانی کنید.

به لطف دوربین های دیجیتالی با کیفیت موبایل ها، دیگر نیازی به اسکنر نداریم تا مدارک خود را بایگانی کنیم. اپلیکیشن هایی مثل Evernote، Google Drive و Camscanner نمونه ای از این ابزارها هستند که می توانند این کار را برای شما انجام دهند.

 • در یک لحظه موزیک را شناسایی کنید.

می توانید برای این کار از اپلیکیشن های Shazam  و SoundHound استفاده کنید.و نام آهنگ مورد علاقه اتان را پیدا کنید.

 • اطلاعات تماس خود را بر روی صفحه موبایل خود وارد کنید.

آیا اگر گوشی موبایلتان گم شد شخصی که آن را پیدا می کند اطلاعاتی از شما دارد که با شما تماس بگیرد؟ برای این کار اطلاعات خود را بر روی صفحه موبایل خود وارد کنید: این قابلیت در اندروید در قسمت Setting، در IOS در قسمت Health و در گوشی های ویندوز هم می توانید عکس زمینه را تغییر دهید.

 • هشدارهای آب و هوا را از طریق IFTTT دریافت کنید. (در اندروید و IOS)

با نصب برنامه ی IFTTT می توانید تغییرات ناگهانی آب و هوا را دریافت کنید و اقدامات لازم را انجام دهید.

ترفندهای موبایل

 • وای فای گوشی را با صدای خود خاموش کنید. (در اندروید و IOS)

آینده همین جاست: با ابزارهایی مثل GoogleNow و Cortana   این امکان را دارید که با صدا وای فای گوشی را خاموش کنید. کافی است اپلیکیشن را نصب کنید و با گفتن Turn off WIFI به نتیجه ی دلخواهتان برسید. این کار را برای خاموش کردن بلوتوث هم می توانید انجام دهید.

 • ببینید که شارژ موبایلتان در چه جاهایی بیشتر مصرف می شود.

ترفندهای موبایل

تمامی گوشی های هوشمند این قابلیت را دارند. کافی است که به قسمت تنظیمات گوشی بروید و از آن جا این مورد را چک کنید. و اپلیکیشن هایی را که لازم ندارید را غیر فعال کنید.

 • برای شارژ سریع تر گوشی خود را بر روی حالت پرواز قرار دهید.

همگی ما دوست داریم که موبایلمان سریع تر شارژ شود. به خصوص زمانی که در عجله هستیم. برای این کار موبایل خود را بر روی حالت پرواز قرار دهید تا گوشی شما سریع تر شارژ شود.

 • از فلش LED خود به عنوان نوتیفیکیشن استفاده کنید. (در IOS)

برای اطلاع بیشتر هنگام گرفتن پیام می توانید از فلش LED به عنوان نوتیفیکیشن در IOS استفاده کنید. از قسمت Setting به General بروید سپس Accessibility و بعد گزینه ی Led Flash را به عنوان آلارم انتخاب کنید.

 • صدای آلارم گوشی خود را بلند و بلندتر کنید. (در اندروید)

ترفندهای موبایلاین نکته مربوط به ساعت گوشی های اندروید است. به قسمت تنظیمات آلارم ساعت بروید. و گزینه ی Gradually increase volume را بزنید. در این قسمت می توانید هر چه قدر که می خواهید صدای گوشی آلارم را زیاد کنید.

 • جستجو برای تنظیمات

اگر می خواهید تنظیمات خاصی را برای گوشی موبایل انجام دهید ولی دقیقاً نمی دانید که از کجا بروید می توانید به راحتی آن قایلیت را در اندروید و IOS جستجو کنید. در بالای صفحه ی تنظمات یک قسمت جستجو وجود دارد که می توانید از آن قسمت استفاده کنید.

ترفندهای موبایل

خوشحال می شویم  شما هم از ترفندهای موبایل که استفاده می کنید با ما در میان بگذارید.

ترفندهای موبایل
4.8 امتیاز از 24 رای

1 Comment

 1. ممنو از شما مطلب مفیدی بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن