سایت معروف نقد و تست انتی ویروس ها، AV Comparatives ، اخیراً بهترین انتی ویروس ها را در زمینه قابلیت مقابله با سایت های فیشینگ و نظارت والدین از جمله انتی ویروس کسپرسکی اعلام کرد. همچنین 15 انتی ویروس رایگان و غیررایگان را با هم مقایسه کرده است.

بعد از تست و بررسی سایت AV Comparatives، چهار نرم افزار امنیتی در تست ضد فیشینگ قبول شدند و سه نرم افزار در تست قابلیت نظارت والدین.

چرا نتایج این تست اهمیت دارد؟

گزارش های سایتی مثل AV Comparatives که سازمانی مستقل و بدون وابستگی است برای کاربران کامپیوتر های شخصی میتواند جهت انتخاب انتی ویروس مهم باشد چرا که با وجود تعداد بسیار زیادی انتی ویروس در بازار، دانستن این که کدام یک بهتر عمل میکند و ارزش خریدن دارد آسان نیست. نتایج چنین سایت هایی میتواند کمک زیادی در انتخاب انتی ویروس مناسب بکنند.انتی ویروس کسپرسکی

انتی ویروس های پذیرفته شده در تست ضد فیشینگ

انتی ویروس های Avast Free Antivirus، Bitdefender Internet Security، Fortinet Forticlient و انتی ویروس کسپرسکی همه توسط AV Comparatives در تست ضد فیشینگ تأیید شدند. سایت فیشینگ سایتی است که ظاهر سایت معتبری مثل درگاه پرداخت بانک یا سایت شبکه های اجتماعی را دارد و بدین وسیله اگر کسی متوجه جعلی بودن سایت نشود و اطلاعات خود را وارد کند، آن سایت اطلاعات را جمع آوری و استفاده میکند.

سایت AV Comparatives فقط انتی ویروس هایی را چک میکند سازنده آن درخواست بررسی آن را داده باشد. امسال هشت سازنده انتی ویروس درخواست بررسی انتی ویروس خود از نظر قابلیت ضد فیشینگ را دادند از جمله انتی ویروس کسپرسکی و نود 32.

در تست اولیه انتی ویروس میبایست از 510 سایت فیشینگ واقعی ارائه شده به آن، حداقل 90 درصد آن ها را تشخیص می داد و از طرف دیگر 500 سایت معمولی و غیر فیشینگ نیز به انتی ویروس ارائه شد تا بررسی شود که آیا انتی ویروس به اشتباه نیز سایتی را فیشینگ تشخیص میدهد یا خیر.

فیشینگ چیست؟

فیشینگ روشی است برای به دست آوردن نام کاربری، رمز عبور، اطلاعات ایمیل، شماره کارت اعتباری و به طور کلی اطلاعات شخصی کاربران. این کار با ساخت سایتی که ظاهری بسیار شبیه به سایت اصلی دارد انجام میگیرد. سایت های فیشینگ معمولاً ظاهر شبیه به سایت های شبکه اجتماعی معروف مثل فیسبوک یا توییتر، سایت های ایمیل مثل جیمیل یا سایت های خرید الکترونیکی محصولات دارند.

در نتیجه نهایی این تست، انتی ویروس Bitdefender بهترین انتی ویروس از نظر قابلیت ضد فیشینگ، با شناسایی 96% سایت ها شناخته شد. بعد از Bitdefender انتی ویروس Fortinet با شناسایی 95% سایت های فیشینگ و سپس انتی ویروس کسپرسکی و Avast با 93 و 92 درصد شناسایی به رتبه سوم و چهارم دست یافتند.

نظارت والدین جهت کنترل و جلوگیری بازدید از سایت های مشکل داری است که فرزندان خانواده ممکن است بازدید کنند. برای این کار نرم افزارهایی وجود دارند که موانعی بر سر راه انجام این کار قرار میدهند. برای ویندوز، دو نرم افزارSafeDNS و Kaspersky Safe Kids Premium  مورد تأیید AV Comparatives قرار گرفتند و سومین نرم افزار ESET Parental Control برای اندروید بود.

در این تست، AV Comparatives 2000 آدرس سایت به نرم افزار ها میدهد. از این 2000 آدرس سایت، 1600 آدرس سایت مستهجن، 200 آدرس سایت قمار و 200 آدرس سایت که فروش یا تبلیغ اسلحه انجام میدادند، بود. همچنین 100 سایت بدون مشکل و معمولی مرتبط نیز به نرم افزار ها داده شد تا از صحت تست اطمینان حاصل شود.انتی ویروس کسپرسکی 1

در نتیجه این تست، انتی ویروس کسپرسکی با بلاک کردن در مجموع 97.7% از 2000 آدرس توانست رتبه اول را کسب کند و نرم افزار SafeDNS رتبه دوم را کسب کرد.

در قسمت دیگری از این گزارش سایت AV Comparatives به مقایسه انتی ویروس های رایگان و پولی پرداخته شده است. پاسخ مشخصی برای این سوال که باید از انتی ویروس رایگان یا پولی استفاده کنیم وجود ندارد. اگر تنها نیاز به امکانات امنیتی پایه ای و معمولی دارید، اکثر انتی ویروس های رایگان مناسب هستند ولی اگر نیاز به قابلیت های اضافی دارید یا تبلیغاتی که در انتی ویروس ها نشان داده میشوند شما را آزار میدهند، انتخاب انتی ویروس های پولی مناسب تر است.

نظرات و  پرسش های خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید؛ در اولین فرصت پاسخ گوی شما خواهیم بود.

انتی ویروس کسپرسکی، بهترین نرم افزار امنیتی از نظر قابلیت نظارت والدین
5 امتیاز از 1 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن