ریست فکتوری، ساده ترین روش برای حذف ویروس ها در اندروید می باشد. با ما همراه شوید تا به راه های دیگری برای رهایی از ویروس های اندروید بپردازیم.

حذف ویروس ها در اندروید با نصب آنتی ویروس

برای حذف ویروس ها در اندروید در قدم اول، یک آنتی ویروس اندروید نصب نمایید تا ویروس ها را شناسایی کند. برای دستگاه اندرویدی شما آنتی ویروس های مختلفی به صورت رایگان و پولی وجود دارد که به معرفی آن می پردازیم.

دانلود رایگان اویرا Avira Antivirus Security for Android : از نظر تشخیص و سادگی استفاده، آنتی‌ویروس رایگان اویرا (Avira) انتخاب مناسبی است. این آنتی‌ویروس می‌تواند تمام فایل‌ها و برنامه های شما را اسکن نماید و ویروس های  مخرب را از بین ببرد.

دانلود کسپرسکی Kaspersky Internet Security for Android : برای آن که اسکن کامل و بهتری داشته باشید، می توانید از «کسپرسکی اینترنت سکیوریتی (Kaspersky Internet Sec)» استفاده نمایید که هم نسخه پولی و هم نسخه رایگان آن موجود می باشد.

دانلود بیت دیفندر Bitdefender Mobile Security : بیت دیفندر نسخه جدیدی از آنتی ویروس بسیار قدرتمند خود با نام Bitdefender Mobile Security & Antivirus برای دستگاه های اندرویدی عرضه کرده است. از لحظه ای که شما اقدام به نصب آنتی ویروس بیت دیفندر بر روی دستگاه خود می نمایید، حفاظت آغاز شده و فعالیت های مشکوک در دستگاه ردیابی می شوند.

 حذف دستی ویروس ها در اندروید

  • حذف ویروس ها در حالت Safe mode: سیستم اندروید هم مانند ویندوز یک حالت Safe Mode دارد که در صورت ویروسی شدن، می‌توانید از آن استفاده نمایید. وقتی Safe Mode فعال است، برنامه هایی که از منبعی غیر از پلی‌ استور دانلود شده‌اند، غیر قابل اجرا می‌شوند.

در گوشی های اندرویدی حالت safe mode به روش زیر بارگذاری می شود:

  1.  دکمه پاور را نگه دارید تا گزینه  Power Off  ظاهر شود.
  2. گزینه ی Power Off را در حالت انتخاب نگه دارید تا پیغام “Reboot to Safe Mode” ظاهر شود.
  3. Ok را انتخاب نمایید.
  4.  صبر کنید تا گوشی یا تبلت در حالت safe mode راه اندازی شود.

حذف ویروس ها در اندروید در حالت safe mode

با فعال شدن حالت Safe Mode، می توانیم مراحل زیر را به ترتیب انجام دهیم:

Settings > Apps > Downloaded

در این قسمت شما باید برنامه هایی را پیدا کنید که بعد از نصبشان گوشی شما دچار مشکل شده و آن ها را پاک کنید. برنامه مورد نظر را uninstall کنید. حال گوشی خود را به صورت نرمال (حالت غیر Safe Mode) راه اندازی نمایید. اگر برنامه پاک نشد، مسیر زیر را دنبال کنید.

  1. Settings > Security > Device Administrators
  2. محل برنامه را مشخص و تیک کنار نام آن را فعال نمایید.
  3. روی گزینه ی Deactivate انتخاب کنید.

دوباره به مسیر Settings > Apps > Downloaded بروید و برنامه مورد نظرتان را حذف نمایید.

اگر هیچ کدام از راه حل های بالا موثر نبود، راهی به جز ریست فکتوری ندارید. 

امیداریم با مطالعه این مطلب به راحتی بتوانید ویروس های موبایل یا تبلت اندرویدی خود حذف نمایید. سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه مطرح نمایید؛ در اولین فرصت پاسخ گوی شما خواهیم بود.

از شر ویروس اندروید خلاص شویم
1 امتیاز از 1 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن