آیا شما نیز مانند میلیون ها کاربر دیگر در جهان از گوشی های سامسونگ استفاده می کنید؟ در ادامه به بررسی حفره امنیتی Swiftkey در گوشی سامسونگ می پردازیم.

حفره امنیتی Swiftkey در گوشی سامسونگ

تمامی گوشی های سامسونگ از طریق صفحه کلید Swiftkey ، در معرض حملات وای فای عمومی قرار دارند. این برنامه به صورت پیش فرض روی دستگاه های سامسونگ اجرا شده و در صورت نداشتن محافظ لازم، می تواند مورد حمله قرار گیرد. این نقص تنها مختص نسخه ی از پیش نصب شده این برنامه است؛ بنابراین افرادی که گوشی غیر از سامسونگ دارند می توانند با خیالی آسوده صفحه کلید Swiftkey را از گوگل پلی و اپل استور دریافت نمایند.

 شرکت سامسونگ در حال کار روی بسته ای نرم افزاری (Patch) است که به کمک آن بتواند این نقص امنیتی را برطرف نماید و این امر مستلزم گذر زمان است. اما مشکل این جاست که این بسته تنها مختص گوشی هایی با  پلت فرم Knox Security می باشد که فقط در مدل های Samsung Galaxy S4 ،S4 Mini ،S5 و S6 فعال است و گوشی های مدل های قدیمی تر قادر به دریافت این بسته نمی باشند!

این آسیب پذیری به روز رسانی خودکار این برنامه ظاهر می شود. اگر به هنگام استفاده از وای فای عمومی، به روز رسانی انجام شود، هکر با استفاده از این آسیب پذیری می تواند بدافزاری روی گوشی شما نصب کند؛ و با آن، دوربین، پیام ها و میکروفون گوشی شما را بدون اطلاع تان کنترل نماید.

راهکارهای مقابله با حفره امنیتی Swiftkey در گوشی سامسونگ

اگر چه شرکت سامسونگ در حال بررسی راه حل مقابله با این آسیب پذیری است، اما رعایت راهکارهای حفظ امنیت گوشی امری ضروری است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

  • عدم استفاده از وای فای عمومی غیر مطمئن.
  • نصب یک برنامه Mobile Security: مطمئن شوید که همیشه و خصوصا به هنگام استفاده از وای فای عمومی، این برنامه فعال باشد.
  • در صورت پشتیبانی دستگاه شما از پلت فرم Knb X ، حتما تنظیمات دریافت بروز رسانی خودکار برای آن فعال باشد.
  • در صورت عدم پشتیبانی گوشی از این پلت فرم، بسته های نرم افزاری دیگری که برای آن گوشی منتشر شده است دریافت و بروز رسانی نمایید.

شما می توانید برای خرید آنتی ویروس اورجینال ، به مرکزش مراجعه نمایید.

آیا شما هم از صفحه کلید Swiftkey استفاده می کنید؟ شما چه تدابیری در این مورد اندیشیده اید؟ نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: blog.swiftkey.com

کشف حفره امنیتی Swiftkey گوشی سامسونگ
5 امتیاز از 2 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن