اتصال به  وای فای عمومی بسیار دلپذیر و آسان است، اما امنیت آن مساله دیگری است که در این مقاله با معرفی ابزار حفظ امنیت وای فای عمومی در کسپرسکی بررسی می کنیم که چگونه می توان خطرات استفاده از وای فای عمومی را هم در لپتاپ و هم در تبلت یا گوشی هوشمند به حداقل رساند.

شبکه‌ های وای فای عمومی معمولا از امنیت لازم برخوردار نیستند. این شبکه‌ ها غالبا کد گذاری نشده اند یا از کدهای ساده‌ای استفاده می کنند. در این شرایط، اطلاعات محرمانه شما می تواند به راحتی در دسترس هکرها قرار گیرد. هکرها علاوه بر دخل و تصرف در داده‌ های روی سیستم، می توانند با انتقال داده‌ به سیستم شما اقدام به خرابکاری‌ کنند، مثلا موجب می شوند صفحه‌ ای جعلی از وب سایت  مورد نظر خود را مشاهده کنید یا برنامه‌ ای مخرب را جایگزین یک نرم‌ افزار سالم و مطمئن روی سیستم شما می کنند که می تواند عواقب جبران ناپذیری برای شما داشته باشد.

 آموزش ابزار حفظ امنیت وای فای عمومی در کسپرسکی

برای مقابله با تهدیدات سایبری ناشی از استفاده از وای فای عمومی ، علاوه بر قوانین گفته شده، ابزار حفظ امنیت وای فای عمومی در کسپرسکی راهکاری مفید است. قابلیت فایروال اختصاصی اینترنت سکوریتی کسپرسکی ، ارتباطات شبکه‌ ها را پس از هر بار اتصال، بررسی می‌ کند تا شما را از امنیت و نقاط آسیب‌ پذیری‌ آن مطلع سازد و در چنانچه شبکه‌ ای از امنیت لازم برخوردار نبود، با نمایش پیغام یا اعلانی نظیر تصویر زیر به شما اطلاع می‌دهد که در حال اتصال به شبکه‌ ای نا امن می‌ باشید.

حفظ امنیت وای فای عمومی در کسپرسکی

به هرحال شما می توانید در صورت تمایل اعلانات مربوط به آسیب‌ پذیری‌ شبکه وای فای را غیر فعال نمایید. برای این کار کافی است در بخش تنظیمات آنتی ویروس به Protection Center و سپس بخش Firewall مراجعه نمایید و چک‌ باکس‌ های مربوطه را فعال یا غیر فعال نمایید:

  • Notify of vulnerabilities when connecting to Wi-Fi network

با فعال بودن این گزینه، پس از اتصال به یک شبکه خانگی یا عمومی، ابزارهای امنیتی اینترنت سکیوریتی کسپرسکی یا توتال سکیوریتی کسپرسکی نقاط آسیب پذیری‌ شبکه را تشخیص داده و آن را به شما هشدار می دهند.

  • Block and warn about insecure transmission of passwords over the Internet

با فعال بودن این گزینه، آنتی ویروس‌ های یاد شده با اتصال به شبکه‌ های نا امن خانگی یا عمومی، هر تلاشی مبنی بر ارسال یا انتقال کلمه‌ عبور از طریق اینترنت را مسدود می‌ کنند.

حفظ امنیت وای فای عمومی در کسپرسکی

چنانچه برای اعمال تغییرات لازم با مشکلی مواجه شدید، سوالات خود را در بخش دیدگاه مطرح نمایید؛ در اولین فرصت راه حل آن را به شما ارائه می دهیم.

حفظ امنیت وای فای عمومی در کسپرسکی
5 امتیاز از 4 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن