همان طور که کامپیوتر در جهت پیشرفت کارها امکاناتی در اختیار ما قرار می دهد روی دیگر آن، انواع ویروس ها و بدافزارها هستند که می توانند خسارت های جبران ناپذیری وارد نمایند. ویروس های بسیاری با قدرت تخریبی متفاوت وجود دارند که در این مقاله به تعدادی از خطرناک ترین ویروس های کامپیوتری اشاره خواهیم کرد.

خطرناک ترین ویروس های کامپیوتری

  • ویروس ILOVEYOU

این ویروس یکی از خطرناک ترین ویروس های کامپیوتری در طول تاریخ می باشد که توانست 10 درصد کامپیوترهای متصل به اینترنت را آلوده و حدود 10 میلیارد دلار خسارت وارد نماید. همچنین در سال 2000 در عرض یک روز، 45 میلیون کامپیوتر از پنتاگون تا پارلمان بریتانیا را آلوده کرد. این ویروس، ایمیلی با عنوان ILOVEYOU برای کاربر ارسال می کرد؛ به دلیل داشتن عنوان و محتوای جذاب، کاربر ترغیب به باز کردن فایل ضمیمه آن می شد. به دنبال آن ویروس فعال شده، به لیست تماس های کاربر در ویندوز دسترسی پیدا می کرد و برای 50 کاربر موجود در لیست تماس ها ارسال می شد.

خطرناک ترین ویروس های کامپیوتری

  • Storm Trojan

این ویروس که در سال 2007 منتشر شد و به یک سوپر کرم معروف شده بود، ایمیلی با عنوانی مانند «پیش بینی طوفان در اروپا» منتشر و 10 میلیون کامپیوتر را آلوده ساخت. این تروجان مرتبا تغییر شکل می داد و همه ایمیل های آلوده را تبدیل به یک Zombie یا Bot می کرد.

  • Melissa

این ویروس توسط دیوید ال (David L) برای کاربران ویندوز 98 ساخته شده بود. ملیسا از طریق فایل ضمیمه ی ایمیل با پسوند list.doc وارد کامپیوتر قربانی می شد. با باز کردن فایل ضمیمه، ویروس فعال شده و با دسترسی به آدرس های ایمیل ذخیره شده در Out Look، به 50 کاربر دیگر ایمیل می شد. در این ایمیل ذکر شده بود که ارسال این سند به درخواست شما بوده؛ آن را به دیگران نشان ندهید. به این ترتیب کاربر وادار به باز کردن آن می شد. در آن موقع مایکروسافت مجبور به بستن سرورهای ایمیل خود شد؛ زیرا Melissa توانسته بود با استفاده از این سرورها انتشار یابد.

خطرناک ترین ویروس های کامپیوتری

  • My Doom

این کرم از تاریخ ژانویه 2004 (زمان اولین انتشار کرم) تاکنون، به عنوان سریع ترین E-mail worm شناخته می شود. این کرم که با نام های Mimail.R، No varg، W32.My Doom@mm و Shimpi نیز شناخته می شود، توانست از طریق ایمیل، حدود 2 میلیون کامپیوتر شخصی را آلوده نماید. متن پیام این ایمیل حاوی عبارت های سوال بر انگیز بود. فایل ضمیمه ی ایمیل در قالب کرم رایانه ای، خود را به آدرس های ایمیل ذخیره شده در آدرس بوک رسانده و سپس به سایر دستگاه ها منتقل می شد. کارشناسان خسارات وارده ی این ویروس را حدود 38 میلیارد دلار تخمین زده اند.

خطرناک ترین ویروس های کامپیوتری

  • Sasser

این کرم اینترنتی که برای آسیب رساندن به LSAS در ویندوز XP و 2000 ساخته شده بود، میلیون ها کامپیوتر را در سراسر دنیا آلوده نمود. وظیفه LSAS مدیریت تمام مسائل امنیتی در ویندوز مانند تغییر پسوردها و تایید کاربران در هنگام ورود به سیستم می باشد. ساسر همچنین سرعت کامپیوتر را بسیار کند می کرد، به حدی که گاهی در اثر فشار وارده، کامپیوتر به طور ناگهانی و ناخواسته ریست می شد. این کرم توانست زیرساخت شبکه های کامپیوتری ادارات و سازمان های دولتی بسیاری مانند بیمارستان ها، فرودگاه ها و مراکز حمل و نقل عمومی را آلوده نماید. به طور مثال تمام ادارات پست تایوان مجبور به استفاده از خودکار و کاغذ به جای کامپیوتر شدند.

خطرناک ترین ویروس های کامپیوتری

  • Anna Kournikova

این کرم در سال 2001 با نام تنیس باز برتر روسیه و دنیا به نام Anna Kournikova به وجود آمد. این کرم دارای عملکرد بسیار ساده ای می باشد؛ به این ترتیب که ایمیلی حاوی بدافزاری جاسازی شده در عکس این تنیس باز، برای کاربر ارسال می شد. پس از باز کردن عکس، این بدافزار در دایرکتوری ویندوز کپی شده و برای تمام آدرس های موجود در ایمیل قربانی نیز فرستاده می شد.

در پایان توصیه می کنیم برای امنیت فعالیت های اینترنتی خود حتما نسبت به خرید آنتی ویروس مناسب اقدام نمایید.

در این مقاله به تعدادی از خطرناک ترین ویروس های کامپیوتری اشاره کردیم. اگر شما نیز در زمینه آلودگی سیستم به انواع ویروس ها تجربه ای دارید، آن را در بخش دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: yahoo

خطرناک ترین ویروس های کامپیوتری
5 امتیاز از 10 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن