در این مقاله به بررسی راه های دسترسی امن به فایل های  فلش می پردازیم. فلش ها و حافظه های جانبی از عوامل اصلی انتقال ویروس به کامپیوتر هستند.

چگونه به صورت امن و بدون آلوده شدن کامپیوتر، به اطلاعات فلش مان دسترسی پیدا کنیم؟ با ما باشید تا به این سوال پاسخ دهیم. با استفاده از روش های زیر علاوه بر دسترسی امن به فایل های  فلش ، می توانید ویروس و فایل های آلوده آن را نیز از بین ببرید.

راه های دسترسی امن به فایل های فلش

  • استفاده از آنتی ویروس

 استفاده از آنتی ویروس یک روش مطمئن برای دسترسی به محتویات یک فلش آلوده می باشد؛ در این روش ممکن است برخی فایل های شما مانند کرک نرم افزار ها، ناخواسته توسط آنتی ویروس پاک شوند.

راه های دسترسی امن به فایل های فلش

  • استفاده از CMD ویندوز

با استفاده از دستورات سیستم عامل DOS می توانید به صورت غیرمستقیم به فایل هایتان در فلش دسترسی داشته باشید. مثلا اگر نام فلش درایو شما  G باشد می توانید در محیط Cmd (کلید ترکیبی Win+R را نگه دارید و در پنجره ظاهر شده cmd را تایپ و اینتر کنید) ابتدا دستور G را تایپ و اینتر کنید. سپس با نوشتن دستور tree، یک نمای درختی ازفولدرهای فلش تان بگیرید. به طور مثال اگر می خواهید محتویات پوشه ای با نام compare در فلش  خود را به درایو D سیستم تان منتقل کنید کافیست دستور زیر را تایپ نمایید:  copy compare  d:/

راه های دسترسی امن به فایل های فلش

  • استفاده از برنامه های explorer

کاربران سیستم عامل ویندوز با بخش Windows Explorer، به خوبی آشنا هستند، این بخش در واقع قلب ویندوز شماست که دسترسی به بخش‌های دیگر را فراهم می‌ کند و شما از طریق آن می‌توانید به فایل‌ها و اطلاعات موجود در هارد دیسک و دیگر حافظه‌های جانبی دسترسی داشته باشید. وظیفه این بخش مدیریت و کنترل فایل‌ها و اطلاعات می‌باشد؛ اما این بخش توانایی‌های کافی ندارد و به همین دلیل برنامه های explorer جایگزین مناسبی برای windows explorer هستند. یکی از اکسپلوررهای برتر نرم افزار WinNC.Net از شرکت Norton می باشد که با امکانات کامل و قدرتمند خود، به شما این امکان را می دهد تا به راحتی و تحت یک محیط گرافیکی به صورت غیر مستقیم وارد فلش درایو خود شوید. علاوه بر این توسط این نرم افزار می توانید فایل های مخفی و سوپر مخفی فلش درایو خود را نیز ببینید.

  • استفاده از ویندوزهای مجازی و لینوکس

ویندوزهای مجازی یا VMware Workstation یک مکان امن برای دسترسی به محتویات حافظه های جانبی هستند. می توانید با نصب سیستم عامل های لینوکس و ویندوز در نرم افزار VMware Workstation با خیال راحت وارد فلش تان شوید و به فایل و پوشه مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنید.

راه های دسترسی امن به فایل های فلش

امیدواریم با مطالعه این مطلب و به کارگیری نکات آن هنگام کار با فلش، بیش از قبل از شر ویروس ها و فایل های مخرب در امان باشید.

نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را در بخش دیدگاه مطرح نمایید، در اولین فرصت پاسخ گوی شما خواهیم بود.

دسترسی امن به فایل های فلش
4.3 امتیاز از 6 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن