با استفاده از قابلیتData Encryption  در آنتی ویروس کسپرسکی می توان اطلاعات مهم و محرمانه را رمزنگاری کرد به طوری که تنها خود شخص به آن ها دسترسی داشته باشد. در این مقاله به بررسی قابلیت رمزگذاری داده در کسپرسکی توتال Data Encryption می پردازیم.

رمزگذاری داده در کسپرسکی توتال Data Encryption

رمزگذاری داده در کسپرسکی توتال با استفاده از الگوریتم128 Advanced Encryption Standard (AES)  انجام می شود. پس از ورود صحیح رمز عبور و رمزگشایی، اطلاعات در Ram سیستم بارگزاری شده و دسترسی به آن ها امکان پذیر می شود. در  پایان نیز اطلاعات مجددا به طور اتوماتیک رمز می شوند.

آموزش قابلیت رمزگذاری داده در کسپرسکی توتال:

با استفاده از قابلیت Data Encryption در آنتی ویروس کسپرسکی توتال می توانید یک درایو مجازی رمزنگاری شده در درایوی از کامپیوترتان ایجاد کرده و اطلاعات شخصی و محرمانه خود را به صورت رمزنگاری شده در این درایو مجازی نگهداری نمایید.

برای ایجاد درایو مجازی رمز نگاری شده مطابق زیر عمل نمایید:

رمزگذاری داده در کسپرسکی پیور - خرید آنتی ویروس

آموزش رمزگذاری داده در کسپرسکی پیور - خرید آنتی ویروس

در پنجره جدید

Name : نامی دلخواه برای درایو مجازی خود تایپ کنید:

Password : یک رمز عبور برای رمز گشایی فایل ها وارد نمایید.

Confirmed Password : همان رمز عبور قبلی را مجددا تایپ کنید.

Size : میزان فضای مورد نظر درایو مجازی خود را انتخاب نمایید.

Container file location : مسیری که قصد دارید درایو مجازی در آن ساخته شود را انتخاب نمایید. در نهایت روی دکمهNext  کلیک کنید تا درایو مجازی ساخته شود.

مراحل رمزگذاری داده در کسپرسکی پیور - خرید آنتی ویروس

آموزش مراحل رمزگذاری داده در کسپرسکی پیور - خرید آنتی ویروس

از این پس می توانید اطلاعات محرمانه خود را در درایو مجازی رمزنگاری شده کسپرسکی نگهداری نمایید تا تنها خودتان با وارد کردن پسورد امکان دسترسی به آن ها را داشته باشید.

رمز گشایی و دسترسی به اطلاعات رمز شده در درایو مجازی

از چندین روش می توانید به درایو مجازی رمز نگاری شده و اطلاعات داخل آن دسترسی داشته باشید ولی راحت ترین روش آن است که از طریق پنجرهMy computer به مسیر درایو بروید و با کلیک راست روی درایو مورد نظر، گزینهConnect Container  را انتخاب نمایید.

 خرید آنتی ویروس - رمز گذاری داده در کسپرسکی پیور

رمز عبور خود را وارد نمایید.

آموزش مراحل رمز گذاری داده در کسپرسکی پیور - خرید آنتی ویروس

توصیه می شود شما نیز برای حفظ امنیت اطلاعات مهم خود از این قابلیت کسپرسکی استفاده نمایید. چنانچه در هنگام فعال سازی آن با مشکلی مواجه شدید می توانید آن را در بخش دیدگاه مطرح و در اولین فرصت پاسخ خود را دریافت نمایید.

آموزش رمزگذاری داده در کسپرسکی توتال Data Encryption
5 امتیاز از 6 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *