بازیابی فلش آلوده به ویروس ، تکنیکی است که هر فرد صاحب یک فلش مموری به آن نیازمند است. ویروس های کامپیوتری برنامه هایی هستند که مشابه ویروس های بیولوژیک ، پس از وارد شدن به کامپیوتر گسترش می یابند و اقدامات غیرمنتظره ای را انجام می دهند. با وجودی که همه ویروس ها خطرناک نیستند، ولی بسیاری از آنها با هدف تخریب انواع مشخصی از فایل ها ، برنامه های کاربردی و یا سیستم های عامل نوشته شده اند. یکی از کار های ویروس ها پس از آلوده سازی یک فلش، مخفی کردن پوشه های اصلی و گذاشتن shortcut آلوده به ویروس به جای آن است. وقتی یک فلش ویروسی را به سیستم می زنیم تصویر زیر را مشاهده می کنیم و اگر آنتی ویروس داشته باشیم ویروس های اضافی پاک شده و تنها میانبر ها و پوشه های مخفی برای شما می ماند.

 

فلش آلوده به ویروس

 چگونه پوشه های مخفی فلش آلوده به ویروس را بازگردانی کنیم؟

اگر دقت کنید خاصیت Hidden هم از Properties آنها غیر فعال است و شما نمی توانید آن ها را بردارید. پس از اتصال فلش ویروسی به کامپیوتر به آدرس Computer رفته و درایو آن را به یاد داشته باشید، برای مثال در سیستم من نام درایو فلش ویروسی j می باشد.

  • به قسمت Run بروید ، کافیست دکمه Windows + R را یک بار بزنید.
  • پنجره cmd را باز کنید. برای این کار در پنجره Run همین عبارت cmd را تایپ کنید سپس enter بزنید.
  • در پنجره مشکی رنگ به مسیر اصلی درایو فلش می رویم، برای این منظور تنها عبارت j و سپس دو نقطه ” : ” را وارد می کنیم و enter می زنیم.
  • از دستور “ attrib -r -a -s -h *.* /s /d “مانند زیر استفاده می کنیم. از متن کپی بگیرید و در صفحه cmd راست کلیک و Paste کنید.

فلش آلوده به ویروس

 

  • با زدن اینتر ( Enter )  و اعمال تغییرات می توان به نتیجه دلخواه رسید.

 

چنانچه در بازیابی فایل های مخفی فلش تان با مشکل مواجه شدید می توانید در بخش دیدگاه، آن را مطرح و در اولین فرصت پاسخ خود را دریافت نمایید.

بازیابی فایل های مخفی فلش آلوده به ویروس shortcut virus
4.5 امتیاز از 11 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *