در این مقاله به آموزش فعال سازی قابلیت ضد سرقت آنتی ویروس موبایل ای ست و نحوه ی استفاده از آن می پردازیم؛ با مرکزش همراه شوید.

فعال سازی قابلیت ضد سرقت آنتی ویروس موبایل ای ست و تنظیمات آن

قابلیت ضد سرقت در نرم افزار ESET Mobile Security به صورت پیش فرض غیر فعال است که کاربران می توانند برای حفظ امنیت دستگاه اندرویدی و ios  خود آن را فعال نمایند.

برای فعال کردن قابلیت ضد سرقت آنتی ویروس موبایل ای ست در گوشی خود طبق تصویر بخش Anti-Theft را فعال و این قابلیت را روشن کنید. در ادامه به مراحل فعال سازی این قابلیت می پردازیم.

قابلیت ضد سرقت آنتی ویروس موبایل ای ست - خرید آنتی ویروس

فعال سازی قابلیت ضد سرقت آنتی ویروس موبایل ای ست - خرید آنتی ویروس

1. در مرحله اول باید رمز امنیتی نرم افزار را انتخاب نمایید. دو بار رمز انتخابی خود را وارد کرده و در قسمت Reminder Phrase کلمه ای برای یادآوری رمز بنویسید.

قابلیت ضد سرقت آنتی ویروس موبایل ای ست - خرید آنتی ویروس ای ست

2. در مرحله دوم باید نرم افزار ESET Mobile Security را به عنوان مدیر تعریف کرد که در نتیجه آنتی ویروس از حذف شدن خود جلوگیری می کند. برای این کار دکمه Next و سپس دکمه Activate را انتخاب نمایید.

خرید آنتی ویروس ای ست - قابلیت ضد سرقت آنتی ویروس موبایل ای ست

تنظیمات قابلیت ضد سرقت آنتی ویروس موبایل ای ست - خرید آنتی ویروس

3. در مرحله سوم سیم کارت فعلی شما به عنوان سیم کارت مورد اعتماد سیستم تعریف می شود. بنابراین با تعویض سیم کارت گوشی قفل شده و رمز امنیتی را از کاربر درخواست می کند.

 خرید آنتی ویروس - قابلیت ضد سرقت آنتی ویروس موبایل ای ست

4. در مرحله چهارم شما باید یک شماره یا یکی از مخاطبین خود را به عنوان فرد مورد اعتماد خود معرفی نمایید. سیستم ضد سرقت در صورتی که سیم کارتی غیر از سیم کارت های مورد اعتماد وارد گوشی شود پیامکی به شماره فرد مورد اعتماد شما ارسال می کند.

فعال سازی قابلیت ضد سرقت آنتی ویروس موبایل ای ست - خرید آنتی ویروس ای ست

5. در مرحله پنجم اطلاعات تماس خود را برای سیستم تعریف می کنید که در صورت مفقود شدن دستگاه، یابنده می تواند با مشاهده نام و شماره تماس ثانویه با شما تماس گرفته و شما را در جریان پیدا شدن دستگاه قرار دهد.

قابلیت ضد سرقت آنتی ویروس موبایل ای ست - خرید آنتی ویروس

6. در مرحله ششم شما باید رمزی برای فرمان های پیامکی فعال شده انتخاب نمایید. در پایین صفحه رمز فرمان های پیامکی خود را انتخاب کنید. با انتخاب گزینه Use my Security Password in SMS text commandas رمز امنیتی مرحله اول به عنوان رمز فرمان های پیامکی در نظر گرفته می شود.

اما فرمان پیامکی چیست؟ شما می توانید با ارسال متن نمونه فرمان از هر خطی به خط خود عملیات زیر را انجام دهید:

eset lock password

با ارسال این فرمان به خط خود از طریق پیامک، گوشی شما قفل شده و رمز امنیتی سیستم ضد سرقت از کاربر درخواست می شود. این فرمان زمانی که گوشی شما در وضعیت unlock سرقت می شود کاربرد دارد تا سارق نتواند به اطلاعات گوشی دسترسی داشته باشد.

eset siren password

با ارسال این فرمان گوشی شما حتی در حالت بی صدا هم قفل شده و شروع به آژیر کشیدن می کند. این قابلیت برای پیدا کردن گوشی در یک محیط شلوغ یا برای پیدا کردن سارق در محیط هایی مانند اداره، شرکت یا دانشگاه کاربرد دارد.

eset find password

این فرمان با استفاده از سیستم GPS گوشی، موقعیت فعلی آن را به صورت لینک نمایش در Google Maps به شما پیامک می کند که با استفاده از آن می توانید موقعیت گوشی خود را در نقشه مشاهده نمایید. این فرمان اطلاعات دیگری مانند سریال دستگاه و سریال سیم کارت را نیز به شما می فرستد.

eset wipe password

وقتی دیگر امکان دستیابی به گوشی خود را ندارید و می خواهید اطلاعات گوشی به دست سارق یا افراد دیگر نیفتد از این فرمان برای پاک کردن کلیه اطلاعات گوشی استفاده کنید.

خرید آنتی ویروس ای ست - قابلیت ضد سرقت آنتی ویروس موبایل ای ست

قابلیت ضد سرقت آنتی ویروس موبایل ای ست - خرید آنتی ویروس ای ست

7. در آخرین مرحله از فعال سازی قابلیت ضد سرقت آنتی ویروس موبایل ای ست ، سامانه کنترل از راه دور از طریق my.eset.com برای شما فعال خواهد شد. روی دکمه Register کلید کنید و حساب کاربری خود را در سایت ESET ایجاد نمایید. چنانچه قبلا حساب کاربری در سایت ESET ایجاد کرده اید گزینه Already have an account را انتخاب کنید تا این دستگاه نیز به همان حساب قبلی شما متصل شود.

قابلیت ضد سرقت آنتی ویروس موبایل ای ست - خرید آنتی ویروس

قابلیت ضد سرقت آنتی ویروس موبایل ای ست - خرید آنتی ویروس

قابلیت ضد سرقت آنتی ویروس موبایل ای ست - خرید آنتی ویروس

قابلیت ضد سرقت آنتی ویروس موبایل ای ست - خرید آنتی ویروس

دقت نمایید اگر موبایل دیتا یا GPS غیر فعال باشد در بخش Optimization هر 5 ستاره روشن نخواهد شد. اگر اینترنت سیم کارت شما فعال نباشد و به وای فای متصل شوید، در صورت مفقودی نمی توان از طریق سایت my.eset.com آن را ردیابی نمود. همچنین با خاموش بودن GPS یا سیستم Location گوشی مکان یابی آن امکان پذیر نیست.

پس از ایجاد حساب کاربری در سایت ESET، ایمیلی به شما ارسال می شود که با کلیک روی لینک موجود در آن ایمیل شما تائید و عملیات ثبت شما تکمیل می گردد.

حال می توانید وارد بخش AntiTheft در سایت my.eset.com شوید و دستگاه های خود را با سامانه Anti-theft کنترل نمایید. اگر ضعفی در سیستم ضد سرقت وجود داشته باشد تعداد ستاره های دستگاه شما کمتر از 5 خواهد بود که می توانید با کلیک روی View details مشکلات موجود را بررسی و رفع نمایید.

مواردی که باید برای روشن شدن هر 5 ستاره در گوشی فعال باشند عبارتند از: Location Services ،GPS Satelites ،Screen Lock Mobile Data و Google Play Services.

برای دانستن اینکه این قابلیت ضد سرقت آنتی ویروس موبایل ای ست چگونه به یافتن گوشی می پردازد مقاله را مطالعه کنید.

چنانچه در هنگام فعال سازی قابلیت ضد سرقت آنتی ویروس موبایل ای ست با مشکلی مواجه شدید در بخش دیدگاه مطرح و در اولین فرصت پاسخ خود را دریافت نمایید.

قابلیت ضد سرقت آنتی ویروس موبایل ای ست
4.7 امتیاز از 3 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن