قابلیت مرورگر خصوصی در کسپرسکی یکی از بهترین راه ها برای محافظت از حریم شخصی می باشد که از آن به عنوان ضد ردیاب هم یاد می شود. برای آشنایی با این قابلیت کسپرسکی با مرکزش همراه شوید.

قابلیت مرورگر خصوصی در کسپرسکی – سیستم ضد ردیاب

یکی از بهترین راه ها برای محافظت از حریم شخصی استفاده از ضد ردیاب کسپرسکی یا همان قابلیت مرورگر خصوصی در کسپرسکی می باشد. اما این مرورگر تا چه حد مناسب است؟

زمانی که شما در اینترنت مشغول گشت و گذار هستید، برخی شرکت ها به کمک الگوریتم های مختلف تنظیمات کاربران را شناسایی کرده و با استفاده از نقاط آسیب پذیر سیستم آن ها تبلیغات خود را به نمایش می گذارند.

مرورگر خصوصی قبل از ورود به سایت های مختلف، با یک سیستم تجزیه و تحلیل دقیق آن ها را مورد بررسی قرار می دهد و از ردیابی مرورگر  و ذخیره اطلاعات شخصی شما جلوگیری می کند.

سیستم های ردیابی در وب سایت ها

با بررسی هزاران سایت محبوب کاربران، امنیت شبکه کسپرسکی اعلام کرد که 100% این سایت ها حداقل یک بار مورد ردیابی قرار گرفته اند. به عنوان مثال نگاهی به وب سایت TMZ.com می اندازیم که با توجه به رتبه بندی Alexa یکی از سایت های پر بازدید جهان به شمار می رود. قابلیت مرورگر خصوصی در کسپرسکی نزدیک 700 منابع مسدود شده را در یک مروگر شخصی نشان می دهد که در دامنه TMZ.com وجود دارد. اما این موضوع چگونه امکان پذیر است؟ به لطف مرورگر آزاد Lightbeam (برنامه ای که تاریخچه وب گردی شما را به تصویر می کشد) این امکان برای ما وجود دارد که تمام اتصالات شخص ثالث به سیستم tmz.com را ببینیم. به بیان ساده تر هنگامی که شما در حال بازدید از TMZ.com هستید در واقع در حال اتصال به سرور آن می باشید. بدیهی است که در این اتصال به بسیاری از سرویس دهندگان خارجی در سراسر دنیا هم متصل شده اید. البته تمامی این اتصالات برای حریم شخصی شما تهدید محسوب نمی شوند. اما یک راه امن برای ورود به این سایت ها وجود دارد که از حدود 700 سیستم ردیابی کشف شده در امان بمانید و آن قابلیت مرورگر خصوصی در کسپرسکی است که می تواند برای جلوگیری از انتقال اطلاعات موثر باشد.

بررسی قابلیت مرورگر خصوصی در کسپرسکی - ضد ردیاب

انتقال داده ها شامل چه مواردی می شود؟

کسپرسکی تشخیص داد که 43 % شرکت ها مورد هدف برخی سیستم های ردیابی تبلیغاتی قرار گرفته اند. این دسته شامل آگهی ها هم می شود. 57 % شرکت های باقی مانده هم از تجزیه و تحلیل وب استفاده می کردند. بخش تجزیه و تحلیل وب کسپرسکی به صورت آماری مشخص کرده است که از طریق ردیابی کاربران به بهانه تبلیغات چه داده هایی انتقال پیدا کرده است. نمونه های بسیاری بر اساس شمارنده های وب، سیستم خدماتی A/B، معیارهای ارجاعی، اندازه گیری برنامه ها، نقشه های حرارتی، مناطق جغرافیایی، زمان های کاربران و غیره وجود دارند که این عوامل در ردیابی دخیل بوده اند.

برای مشاهده داده های کسپرسکی وارد بخش تنظیمات Kaspersky Internet Security یا Kaspersky Total Security شده، سپس در قسمت Protection گزینه Private Browsing را انتخاب نمایید و روی Categories and exclusions کلیک کنید. می توانید با کلیک روی هر کدام از این دسته ها تعداد کل انتقال های بانک های اطلاعاتی در زمان واقعی را مشاهده نمایید.

برای جلوگیری از این گونه خطرات می توانید از قابلیت مرورگر خصوصی در محصولات کسپرسکی استفاده کنید و برای خرید آنتی ویروس مورد نظر خود به مرکزش مراجعه نمایید.

نظرات و پیشنهادات خود را در مورد قابلیت مرورگر خصوصی در کسپرسکی در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

بررسی قابلیت مرورگر خصوصی در کسپرسکی
3.7 امتیاز از 3 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن