در این مقاله به نحوه محدود کردن دسترسی برنامه ها به اینترنت در آنتی ویروس kaspersky می پردازیم. گاهی لازم است جلوی دسترسی برخی برنامه ها به اینترنت گرفته شود. این کار به صورت پیش فرض توسط فایروال ویندوز انجام می شود، اما در صورت نصب بودن نرم افزار امنیتی مانند آنتی ویروس کسپرسکی روی سیستم، بهتر است از آن استفاده شود.

محدود کردن دسترسی برنامه ها به اینترنت به دو دلیل انجام می شود:

  1. در صورت استفاده از برنامه های کرک شده: زیرا با اتصال شان به اینترنت و درخواست به روز رسانی آن ها، غیر قانونی بودن نرم افزار به شرکت سازنده اعلام می شود و برنامه از کار می افتد.
  2. ممکن است به جاسوس بودن برنامه ای مشکوک باشید و یا نیازی به اتصال آن به اینترنت نباشد؛ و یا ابن برنامه ها پهنای باند اینترنت زیادی برای به روز رسانی خود اشغال می نمایند.

محدود کردن دسترسی برنامه ها به اینترنت در آنتی ویروس kaspersky

1- روی آیکن برنامه در Taskbar راست کلیک کرده و Settings را انتخاب کنید.

محدود کردن دسترسی برنامه ها به اینترنت

2- در پنجره ی باز شده به قسمت Protection رفته و Firewall را انتخاب نمایید.

محدود کردن دسترسی برنامه ها به اینترنت

3- روی گزینه ی Settings در بخش فایروال کلیک کنید.

محدود کردن دسترسی برنامه ها به اینترنت

در این بخش (All applications) لیست تمام نرم افزارهای اجرا شده روی سیستم نمایش داده می شود.

محدود کردن دسترسی برنامه ها به اینترنت

در صورت انتخاب گزینه ی Network applications در همان بخش، فقط لیست نرم افزارهای متصل به اینترنت نمایش داده می شود. در این لیست، نرم افزاری را که می خواهید محدود نمایید پیدا کنید (از فیلد جستجو نیز می توانید آن را بیابید). به عنوان مثال در این مقاله محدود کردن دسترسی به اینترنت برنامه ی Corel را مورد بررسی قرار می دهیم. سپس روی قسمت Permission کلیک نمایید.

محدود کردن دسترسی برنامه ها به اینترنت

این بخش 4 حالت دارد:

  1. حالت Inherit: که به شکل یک تیک سبز کم رنگ می باشد و برنامه در این حالت به طور کامل به اینترنت دسترسی دارد. تمام برنامه ها به طور پیش فرض دارای این وضعیت هستند.
  2. حالت Allow: به شکل تیک سبز پر رنگ بوده و خود کاربر اجازه ی دسترسی کامل به اینترنت را به برنامه می دهد.
  3. حالت Block: به شکل علامت عبور ممنوع می باشد و برنامه در این حالت به هیچ عنوان امکان دسترسی به اینترنت را ندارد. برای محدود کردن دسترسی نرم افزار و مسدود کردن دسترسی آن به اینترنت به طور کامل، باید این حالت را انتخاب نمایید.
  4. حالت Prompt for action: به شکل علامت سوال زرد رنگ می باشد و در این حالت برنامه تنها با اجازه ی شما به اینترنت دسترسی خواهد داشت. در این وضعیت، کسپرسکی تمام اطلاعات تبادل شده بین کامپیوتر شما و سرور مقصد را گزارش می دهد و برای انجام آن از شما اجازه می گیرد.

محدود کردن دسترسی برنامه ها به اینترنت - آنتی ویروس kaspersky

دکمه ی Edit امکان انجام تنظیمات مربوط به دسترسی برنامه به اینترنت و بخش های دیگر سیستم به صورت جزئی تر را فراهم می سازد.

محدود کردن دسترسی برنامه ها به اینترنت

این بخش اطلاعات کاملی درباره ی برنامه مورد نظر مانند مسیر، ورژن و نوع دسترسی و غیره را ارائه می نماید. در تب های دیگر نیز دسترسی برنامه به فایل های سیستمی و بخش های مختلف رجیستری را می توان کنترل نمود، دسترسی های رفتاری برنامه را ویرایش و نحوه ی اسکن و یا عدم اسکن فایل اصلی برنامه و فایل های وابسته به آن را تغییر داد.

محدود کردن دسترسی برنامه ها به اینترنت

4- پس از ایجاد محدودیت های مورد نظر، روی OK کلیک نمایید.

محدود کردن دسترسی برنامه ها به اینترنت

5- با بازگشت به صفحه ی اصلی (Firewall) دوباره روی OK کلیک کنید.

محدود کردن دسترسی برنامه ها به اینترنت

در این مقاله قابلیت محدود کردن دسترسی برنامه ها به اینترنت در آنتی ویروس kaspersky آموزش داده شد. دو قابلیت دیگر کسپرسکی را می توانید در مقاله های «محدودیت دسترسی به اینترنت در کنترل والدین آنتی ویروس کسپرسکی» و «محدودیت دسترسی به بازی ها و برنامه ها در کنترل والدین آنتی ویروس کسپرسکی» مطالعه نمایید.

نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را در بخش دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید؛ در اولین فرصت پاسخ گوی شما خواهیم بود.

آموزش محدود کردن دسترسی برنامه ها به اینترنت در آنتی ویروس کسپرسکی
5 امتیاز از 3 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *