معرفی 2 مورد نرم افزار مدیریت پسورد

نرم افزار مدیریت پسورد

ما در این مطلب به معرفی دو مورد نرم افزار مدیریت پسورد برای یادآوری و مدیریت بهتر رمزهای عبورتان می پردازیم. با مرکزش همراه باشید.

انتخاب کردن رمز عبور و به خاطر سپردن آن ها برای چندین و چند سایتی که ما باید حداقل حدود هفته ای یک بار در آن ها لاگین شویم میتواند اذیت کننده و بعضاً طاقت فرسا باشد، به خصوص اگر رمز عبوری که ساخته ایم به اندازه کافی پیچیده باشد و البته برای هر سایتی رمز عبوری جداگانه و متفاوت داشته باشیم. این جا است که نرم افزار های مدیریت رمز عبور به نجات ما می آیند. این نرم افزار ها نه تنها کار به خاطر سپردن رمز عبور را انجام میدهند بلکه بعضاً میتوانند نوشتن آن ها در کادرهای نام کاربری و رمز عبور را هم انجام دهند.

این نرم افزار ها به شما قابلیت این را میدهند که اگر لازم شد نام کاربری و رمز عبور را با فردی دیگر به اشتراک بگذارید. همچنین با رمزنگاری اطلاعات ورود ما در یک مکان امن چه در سیستم ما چه در سروری دیگر، امنیت رمز عبور های ما را تا حد خیلی خوبی تضمین میکنند. ما تنها با انتخاب و به خاطر سپردن یک رمز عبور قوی میتوانیم از همه پسوردهایمان حفاظت کنیم.

نرم افزار های مدیریت رمز عبوری که در ادامه معرفی میکنیم همه این کارها را به خوبی انجام میدهند ولی هر کدام ویژگی ها و قابلیت های مخصوص به خود را دارند. همه نرم افزار های مدیریت پسورد زیر را میتوانید در سیستم عامل های مک، اندروید، ویندوز و آی او اس نصب کنید. هم چنین در چند مرورگر رایج و پرکاربرد کاربران مثل کروم، فایرفاکس و اپرا، جهت انتخاب آسان تر می توانید اجرا کنید. ما دو تا از بهترین نرم افزار های مدیریت پسورد را برای شما معرفی میکنیم.

نرم افزار مدیریت پسورد LastPass

نرم افزار مدیریت پسورد

این نرم افزار همه قابلیت های مورد نیاز اکثر ما را در دل خود دارد. LastPass میتواند برای شما پسوردی یکتا و پیچیده و بسازد، ذخیره و مدیریت اطلاعات ورود به سایت را انجام دهد، این اطلاعات را بین دستگاه های مختلف مثل کامپیوتر و موبایل منتقل کند (Sync) و البته قابلیت به اشتراک گذاری اطلاعات ورود به سایت نیز در این نرم افزار وجود دارد. این نرم افزار پسورد های قبلی شما را نیز بررسی میکند و شما میتوانید متوجه شوید کدام یک از پسورد های شما ضعیف یا تکراری هستند.

وقتی نرم افزار را بر روی مرورگر خود نصب میکنید با اولین بازدید و ورودتان به سایت، اطلاعات کاربری شما را ذخیره میکند و در بازدید های بعدی نمایشگر کوچکی در دو کادر نام کاربری و رمز عبور نمایانگر میشود و به شما نشان میدهد چند اکانت در این سایت دارید. با کلیک بر روی آن لیست، افزونه مرورگر اکانت های شما را نشان میدهد و شما با انتخاب یکی از اکانت ها میتوانید به راحتی بدون وارد کردن اطلاعات خود وارد سایت شوید. شما همچنین میتوانید قابلیت ورود اتوماتیک به سایت ها را هم فعال کنید تا هر وقت به سایتی سر میزنید LastPass به طور خودکار وارد سایت شود.

یکی از چالش های انتخاب پسوردی امن، ساخت پسوردی است که یکتا و پیچیده باشد. LastPass به شدت این سختی ساخت پسورد را با داشتن یک ابزار ساخت پسورد کاهش میدهد. این ابزار پسوردی با حداکثر 12 حرف تولید میکند و همه ویژگی های لازم برای یکی پسورد امن را در نظر میگیرد مثل داشتن حروف بزرگ و کوچک انگلیسی، اعداد و علامت های خاص. حتی برای راحتی به خاطر سپردن پسورد، پسوردی تولید میکند که تلفظ آن راحت باشد و به راحتی در ذهن ما جای گیرد.

قابلیتی دیگر نیز وجود دارد که LastPass پسورد هایی که ضعیف، قدیمی یا تکراری هستند را از لیست پسورد های شما پیدا میکند تا شما آن ها را تغییر دهید. برای مواقعی که نیاز دارید تا فرد دیگری به اکانت LastPass شما دسترسی پیدا کند، این نرم افزار قابلیتی به شما میدهد که میتوانید به افرادی خاص اجازه دسترسی به اکانت خود را در مواقع اضطراری بدهید.

همه این قابلیت ها در نسخه رایگان این نرم افزار هستند و برای دسترسی به این قابلیت ها نیازی به خرید آن ندارید. نرم افزار مدیریت پسورد LastPass با تعداد زیادی قابلیت مورد نیاز اکثر ما میتواند اولین انتخاب شما باشد.

نرم افزار مدیریت پسورد Dashlane

نرم افزار مدیریت پسورد

از میان تعداد زیادی نرم افزار مدیریت پسورد، Dashlane بهترین نرم افزار مدیریت پسورد بعد از LastPass است. به طور خلاصه، علاوه بر قابلیت هایی که نرم افزار مدیریت پسورد LastPass دارد، تفاوت این نرم افزار با LastPass در ظاهر متفاوت آن و داشتن قابلیتی است که امتیازی کلی به سطح امنیت پسوردهای شما میدهد و برای تقویت پسوردهایی که به هر علتی ضعیف هستند پیشنهاد هایی پیش روی شما میگذارد. برای مثال با تغییر و تقویت پسورد دو اکانت Skype و Gmail میتوان چندین درصد امتیاز کلی امنیت پسورد ها را افزایش داد.

اگر قصد استفاده از نسخه رایگان این دو نرم افزار را دارید، میتوان گفت به غیر از ظاهر متفاوت، تفاوت چندانی ندارند و هر کدام میتوانند برای مدیریت پسورد های شما انتخاب عالی باشند.

برای دانلود Dashlane میتوانید به این لینک مراجعه کنید.

نظرات و سوالات خود را در بخش دیدگاه مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخ گوی شما خواهیم بود.

معرفی 2 مورد نرم افزار مدیریت پسورد
4.3 امتیاز از 3 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن