وب کم یکی از ابزارهای ارتباطی نسل جدید است که امکان ارتباط تصویری در سراسر دنیا را فراهم می سازد. در این مقاله به مراحل مقابله با هک وب کم در آنتی ویروس کسپرسکی می پردازیم. هکرها و مجرمان سایبری می توانند با نفوذ به رایانه از طریق بدافزارها و تروجان های مختلف نظیر Blachshades از وب کم شما سو استفاده کنند.

مطمئن ترین راه برای جلوگیری از دسترسی به عکس ها و ویدئوهای شما از طریق وب کم، پوشاندن لنز آن می باشد. اما راه مقابله با هک وب کم برای افرادی که از آن برای تماس های شخصی، ویدئو کنفرانس کاری و … استفاده می کنند چیست؟

مقابله با هک وب کم در آنتی ویروس کسپرسکی

محصولات امنیتی Kaspersky Internet Security و Kaspersky Total Security با اخطار به موقع ، به حفاظت حریم شخصی شما در تمام مسائل از جمله وب کم که می تواند به عنوان یک دستگاه جاسوسی استفاده شود، کمک می کند. این نرم افزار، دسترسی غیر مجاز وب کم را مسدود نموده وبرای دسترسی دوباره به آن، از کاربر اجازه می گیرد.

Kaspersky Internet Security تمام برنامه های نصب شده روی کامپیوتر شما را بر اساس برآوردهای امنیتی به چهار گروه زیر دسته بندی می کند:

Trusted: برنامه های کاربردی با امضاهای معتبر یا تایید شده توسط کسپرسکی.

 Low Restricted: امضای برنامه های کاربردی این دسته نامعتبر می باشد و یا این برنامه ها در لیست مورد اعتماد کسپرسکی نیستند.

High Restricted: شامل برنامه های کاربردی که در لیست برنامه های مورد اعتماد کسپرسکی نیستند وامضای معتبر نیز ندارند.

Untrusted: فایل ها یا نرم افزارهایی که دارای امضا نیستند و به عنوان Dangerous programs شناخته می شوند.

 

آنتی ویروس کسپرسکی به صورت پیش فرض دسترسی وب کم را برای تمامی برنامه های High Restricted و Untrusted مسدود می کند. اگر یک برنامه Low restricted قصد دسترسی به وب کم را داشته باشد، آنتی ویروس برای گرفتن اجازه دسترسی پیغامی به شما نمایش می دهد.

برای مثال اگر برنامه اسکایپ (برنامه مورد اعتماد کسپرسکی) بخواهد به وب کم دسترسی داشته باشد، کسپرسکی این اجازه را به آن می دهد و کاربر پیغام زیر را مشاهده خواهد کرد.

مقابله با هک وب کم در آنتی ویروس کسپرسکی

 

کسپرسکی به هنگام دسترسی برنامه های Low restricted به وب کم برای جلوگیری از نفوذ به آن، فعالیت های مشکوک را به شما گزارش داده و منتظر واکنش بعدی می ماند.

مقابله با هک وب کم در آنتی ویروس کسپرسکی

 

سوالات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید و در اولین فرصت پاسخ خود را دریافت نمایید.

مقابله با هک وب کم در آنتی ویروس کسپرسکی
5 امتیاز از 7 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن