مقابله با ویروس های کامپیوتر ، مانند معمایی است که در این مقاله به آن می پردازیم. اگر شما نیز به دنبال پاسخی برای آن بوده اید با ما همراه شوید.

ویروس کامپیوتری در اشکال مختلف مثل کرم کامپیوتری، روت کیت ها، بوت کیت  ها، اسب های تروجان، کیلاگر ها و راه های متنوع دیگری بروز می کنند. آسیب های ناشی از انواع تهدیدات کامپیوتری بسیار متفاوت هستند. آلودگی می تواند به سادگی شوخی هایی مثل بوجود آوردن صداهای عجیب، پاپ آپ ها و … باشد. آن ها می توانند فایل ها را پاک کنند، سرعت سیستم را کاهش دهند و به صورت جدی تر می توانند به سخت افزار و کل سیستم آسیب برسانند. ویروس ها نه تنها در یک سیستم تکثیر می شوند بلکه به دیگر سیستم ها نیز انتشار می یابند.

اکنون با چند مورد از راه هایی که ناخواسته ویروس ها را به کامپیوتر خود دعوت می کنید، آشنا می شویم.

  • دانلود

ویروس کامپیوتری اغلب در مجموعه های دانلود شده شامل نرم افزارها و فایل های معتبر وجود دارند که شما می توانید با اسکن فایل های خود توسط آنتی ویروس ها از حضور آن ها بر روی کامپیوتر خود مطلع شوید. با این حال توصیه می شود از دانلود فایل های نامعتبر پرهیز نمایید.

  • ایمیل

اسپم ها اغلب حاوی لینک ها و ضمیمه هایی هستند که امکان گسترش ویروس ها را فراهم می کنند. بنابراین ایمیل های اسپم را باز نکنید یا در صورت لزوم از فرستنده آن اطمینان حاصل کرده و آن را اسکن نمایید.

  •  DVD/CD و یا فلش حاوی ویروس

ویروس ها می توانند از طریق دیوایس هایی مانند usb یا CD/DVD منتقل شوند. گاهی لازم است امکان استفاده از هر یک از این وسیله ها غیر فعال شود تا از ویروسی شدن سیستم جلوگیری شود.

  • لینک های حاوی ویروس

این لینک ها اغلب در سایت ها و تبلیغات آنلاین خود را نشان می دهند. بنابراین فایل های مورد نیاز خود را از سایت های رسمی دانلود نمایید.

کامپیوتر شما بدون کلیک بر روی لینک های مخرب نیز همچنان در معرض نفوذ ویروس ها می باشد. شما می توانید با به روز نگه داشتن سیستم خود تا حدی از حملات بدافزارها در امان باشید. با این همه مادامی که شما یک کاربر اینترنت هستید کامپیوتر شما مستعد حملات ویروس ها می باشد.

توصیه هایی برای مقابله با ویروس های کامپیوتر

بهترین راه برای مقابله با ویروس های کامپیوتر ، استفاده از یک آنتی ویروس اورجینال و به روز رسانی مداوم آن است که خیلی راحت تر و مطمئن تر از پاک کردن دستی تمامی ویروس ها می باشد.

همچنین:

  •  همیشه از به روز بودن برنامه ها و سیستم تان مطمئن باشید، نسخه های جدیدتر نقص کمتری دارند.
  • به وای فای های عمومی متصل نشوید.
  • از سیستم عامل خود backup تهیه کنید.

با به کار بردن نکات ساده، از وب گردی و انجام کارهایتان لذت ببرید. در صورتی که سوال یا دیدگاهی دارید، در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید.

راه های مقابله با ویروس های کامپیوتر
4.7 امتیاز از 12 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *