ویروس Cryptolocker که از معروف ترین و خطرناک ترین ویروس ها است کاربران و شبکه ها را آلوده می کند و پس از آلوده شدن سیستم، مقابله با ویروس Cryptolocker امکان پذیر نیست. در ادامه عملکرد این ویروس را بررسی می کنیم. سیستم خود را با خرید آنتی ویروس کسپراسکای در برابر این ویروس حفاظت کنید.

عملکرد ویروس Cryptolocker

این بدافزار از طریق کدهای آلوده، به سیستم ها و شبکه ها نفوذ کرده و با رمز گذاری فایل ها، آن ها را غیر قابل برگشت می کند. به دنبال آن با رمز گشایی فایل هایی که خود روی آن ها پسورد گذاشته، از قربانیان باج می گیرد. دسترسی به این پسوردها بسیار دشوار بوده و بدون پرداخت پول به هکر، قادر به رمز گشایی فایل خود نخواهید بود. پس از آن هکر، پسورد را در قالب ایمیلی حاوی یک فایل زیپ، به شما ارسال می کند تا فایل های رمز شده به شکل اولیه شان باز گردند.

ممکن است تصور کنید پس از پرداخت پول، از آن نجات پیدا می کنید. اما مقابله با ویروس Cryptolocker به این راحتی نیست! هنگامی که شما فایل را با پسورد مورد نظر باز می کنید، بدافزاری در سیستم شما اجرا شده و به تدریج شروع به آلوده کردن سیستم و رمزگذاری فایل ها می کند و پس از آن مرتبا پیام هایی دریافت می کنید که برای باز کردن فایل های تان درخواست پول خواهد کرد.

خرید آنتی ویروس کسپراسکای

ویروس Cryptolocker علاقه خاصی به فایل های Office دارد و بیشتر به فایل هایی با پسوندهای jpg، xlsx، xls، docx، doc و ppt نفوذ می کند.

توجه داشته باشید چنانچه ایمیلی با عنوان دریافت بازگشایی پسورد ایجاد شده توسط Cryptolocker دریافت نمودید، مطمئنا این ایمیل حاوی بدافزار دیگری می باشد؛ زیرا تنها راه حل آن، کلیدی است که روی سرور Cryptolocker قرار دارد.

روش مقابله با ویروس Cryptolocker

  • یکی از راه های مقابله با ویروس Cryptolocker تهیه فایل پشتیبان است.
  • راه دوم، ایجاد Restore Point است که در صورت آلوده شدن سیستم، می توانید آن را به حالت (state) قبل برگردانید.
  • و اما مهم ترین راه حل استفاده از Kaspersky Rescue Disk است که پیش از بالا آمدن ویندوز، سیستم را در حالت Full اسکن نموده و از رمز شدن بیشتر فایل ها جلوگیری می کند.

توجه داشته باشید همیشه بهترین راه جلوگیری از نفوذ ویروس ها، خرید آنتی ویروس کسپراسکای اورجینال و قدرتمند است. برای خرید آنتی ویروس کسپراسکای که از بهترین و قوی ترین آنتی ویروس ها برای سیستم های خانگی می باشند به مرکزش مراجعه کنید.

پیشنهاد شما برای مقابله با ویروس Cryptolocker چیست؟ نظرات و سوالات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

منبع: www.theguardian.com

مقابله با ویروس Cryptolocker در اینترنت سکوریتی کسپرسکی
5 امتیاز از 23 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن