بازیابی اطلاعات پس از پاک کردن نیز امکان پذیر است و این مسئله می تواند سبب مشکلات بسیاری برای سازمان ها شود. برای پاک کردن دائمی فایل ها، می توان از نابودگر فایل یا File Shredder استفاده نمود که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

حتی پس از پاک شدن فایل ها نیز می توان به آن ها دسترسی داشت. در چنین حالتی، امکان دزدی اطلاعات افزایش می یابد زیرا افراد می توانند اطلاعات از دست رفته یا پاک شده را بازیابی نموده و علیه شما استفاده نمایند.

یکی از قابلیت های آنتی ویروس ها، نابودگر فایل یا File Shredder است که اطلاعات حذف شده را غیر قابل بازگشت می کند. این قابلیت با استفاده از الگوریتمی توسعه یافته توسط وزارت دفاع ایالات متحده، می‌تواند خیال ما را از پاک‌سازی کامل و غیر قابل بازیابی فایل ها راحت کند. در این الگوریتم که به US Dod 5220.22-M معروف است پس از پاک‌ سازی یک فایل از روی هارد دیسک، ۱۵ بار اطلاعات مختلف و تصادفی بر روی آن نوشته می‌شود که این امر بازیابی آن فایل را توسط دیگر افراد در آینده با استفاده از روش های نرم افزاری و سخت افزاری غیر ممکن می‌ سازد. اگر می خواهید آنتی ویروس شما بهترین عملکرد را داشته باشد، باید از نکات مهم آپدیت نگه داشتن آنتی ویروس ها اطلاع داشته باشید.

 

تفاوت delete با نابودگر فایل یا file shredder چیست؟

با پاک کردن یک فایل، اطلاعات از دید کاربر مخفی شده و سیستم عامل آن را فراموش می کند. این فایل در مکان خود باقی می ماند تا زمانی که فایل جدیدی به جای آن بنشیند و در این مدت با بسیاری از نرم افزارهای بازیابی فایل، امکان دسترسی مجدد به آن وجود دارد. وقتی شما فایلی را اصطلاحا نابود یا shred می کنید، سیستم عامل اطلاعات دیگری بر روی آن بازنویسی کرده و امکان بازیابی مجدد آن را از بین می برد.

قابلیت File Shredder در آنتی ویروس های مختلف موجود می باشد که می توانید با مراجعه به صفحه محصولات مرکزش و خرید آنتی ویروس اورجینال مورد نظر خود، امکان بازیابی مجدد فایل ها را از بین ببرید.

 

شما می توانید سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید و در اولین فرصت پاسخ خود را دریافت نمایید.

نابودگر فایل یا File Shredder
5 امتیاز از 14 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن