روش های تشخیص موبایل آلوده به ویروس

روش های تشخیص موبایل آلوده به ویروس

آیا موبایل شما ویروسی شده است ؟ شما هم به دنبال روش های تشخیص موبایل آلوده به ویروس هستید ؟ پس با مرکزش همراه شوید.

از سال ها پیش از تکامل ویروس ها به انواع امروزی ، ما از خطرات آنها برای کامپیوترهای خود آگاه بودیم اما جهت مقابله با آنها ، ابزارهای کمی در اختیار داشتیم. ما باید حتما آنها را پاکسازی کرده و از بین می بردیم یا اینکه مجبور به فرمت هارد و پارتیشن های خود می شدیم که باعث می شد حجم بسیاری از اطلاعاتمان را از دست بدهیم. بنابراین با گذر زمان متوجه شدیم که از اطلاعات خود بک آپ بگیریم تا در صورت آلوده شدن سیستم به ویروس ، با آرامش خاطر هارد خود را فرمت کرده و به راحتی آن ها را بازیابی کنیم.

اما امروزه ما با وضعیت کاملا متفاوتی روبه رو هستیم چرا که به نظر می رسد هکرها تمرکزشان را بر روی دستگاه تلفن همراه برده اند و این حملات به طور روز افزون تلفن های همراه را مورد هدف قرار داده اند. از آنجاییکه تلفن همراه برای درصد بالایی از مردم ، دنیای آنها محسوب می شود و ویروس ها قادرند این دنیا را از افراد بگیرند بنابراین بسیاری از مردم همواره نگران این موضوع هستند و از اینکه ممکن است زندگی و دنیای دیجیتال آنها با هک شدن موبایلشان توسط شخص نابود گردد ، آرامش خاطر ندارند.

از آنجاییکه بیشتر مردم عادی به دلیل قابل حمل بودن تلفن همراه و دسترسی آسان به آنها ، همه اطلاعات شخصی خود را در آن ذخیره می کنند. هکر ها هم از این موضوع استفاده کرده و بد افزار ها را به گونه ایی طراحی می کنند که با نفوذ به تلفن همراه شما ، به همه ی اطلاعاتتان از جمله ایمیل ها ، اطلاعات تماس و حتی اطلاعات رد و بدل شده از طریق نرم افزار های بانکی دست پیدا می کنند. پس قبل از اینکه دیر شود ، دست به کار شوید و تلفن همراه خود را از ویروس پاکسازی کنید تا آسیبی از جانب آن متوجه شما نشود.

این را بدانید که بدافزار ها ورود خود را به تلفن همراه شما فریاد نمی زنند بلکه در عمق اپلیکیشن ها جایی پنهان می شوند و زمانی که شما از وجود آنها بی خبرید در حال آماده شدن برای حمله هستند و هر لحظه امکان به سرقت رفتن اطلاعات شما و سو استفاده وجود دارد.

 

چگونه متوجه شوید که گوشی شما ویروسی شده است ؟

تشخیص ویروسی بودن گوشی ، کار شما نیست اما با مشاهده علائم زیر ، به احتمال زیاد تلفن همراه شما ویروسی شده است :

 

1. تمام شدن غیر عادی باتری تلفن همراه :

اپلیکیش های نصب شده روی موبایل ، انرژی زیادی مصرف می کنند بنابراین باتری شما خیلی زود خالی می شود اما نکته ایی که هست هر کدام از این اپلیکیشن ها یک حد معمول و تعیین شده مصرف انرژی دارند بنابراین اگر متوجه شدید باتری تلفن همراه شما زودتر از معمول خالی می شود ، بهتر است به سراغ اپلیکیشن های نصب شده بروید و اگر دیدید هر کدام از آنها بیش از حد معمول کار می کند بدانید که یک ویروس است پس سریعا وارد عمل شده و اپلیکیشن هایی را که لازم ندارید ، پاکسازی کنید.

 

روش های تشخیص موبایل آلوده به ویروس

 

2. مصرف بیش از اندازه ترافیک اینترنتی :

مصرف بیش از حد و نامشخص ترافیک اینترنتی ، اولین و مهمترین نشانه ویروسی شدن تلفن همراه می باشد. پس اگر متوجه شدید حجم اینترنت شما زودتر از حد معمول تمام می شود ، احتمالا یک ویروس در حال مصرف حجم شما می باشد. این بدان معنی است که شما هزینه اجرا و تخریب تلفن همراه خود به وسیله بد افزار را از جیب خود پرداخت می کنید و بدون اینکه متوجه باشید موبایل شما ، در حال اجرای دستورات ویروس در پس زمینه سیستم و مصرف زیاد حجم شما می باشد.

کند شدن یا از کار افتادن اپلیکیشن ها زیاد هم عجیب نیست اما گاهی نشانه این است که اپلیکیشن یک بدافزار است که در حال ویروسی کردن سیستم عامل موبایل شما می باشد زیرا ویروس ها معمولا از قوانین سیستم عامل سرپیچی می کنند ، بنابراین نرم افزار درست کار نمی کند.

گاهی اپلیکیشن هایی بر روی تلفن همراه خود می بینید که با وجود اینکه سالم به نظر می رسند ولی یادتان نمی آید که این اپلیکیشن ها را دانلود کرده اید پس محتاطانه عمل کرده و فوری آنها را پاک کنید.

روش های تشخیص موبایل آلوده به ویروس
5 امتیاز از 3 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن