استفاده بهینه از لپ تاپ

استفاده بهینه از لپ تاپ

استفاده بهینه از لپ تاپ از مواردی است که زیاد به آن دقت نمی شود و ممکن است اکثر ما برخورد درست با لپ تاپ را ندانیم. لپ تاپ وسیله ای بسیار حساس و ظریف می باشد، پس برای دانستن نکاتی ضروری مطلب را بخوانید:

  • وارد کردن ضربه به لپ تاپ، مشکلاتی را به وجود می آورد. این نکته بسیار مهم می باشد مخصوصا در مورد LCD و قسمت پشت لپ تاپ. ضربه وارد کردن به صفحه نمایش لپ تاپ باعث می شود صفحه سیاه شود. این بدین دلیل است که در اثر ضربه ممکن است پیکسل های صفحه بسوزند. که سوختن آن باعث می شود آن نقطه از قسمت آسیب دیده به رنگ سیاه در آید.
  • دومین نکته این است که نباید قطره ای آب یا مایعات دیگر روی لپ تاپ بریزد، چون این هم باعث سوختن پیکسل ها می شود.
  • اگر پریز تلفن منزل یا محل کارتان سوکتی نباشد. امکان اتصال دو شاخه مودم می باشد. این قضایا در مورد مودم روشن و مودم خاموش صدق می کند. یعنی فرقی نمی کند که دستگاه روشن باشد یا خاموش چون بلافاصله دستگاه می سوزد. برای جلوگیری از این حادثه دو شاخه های آنتی شوک برق می توانید استفاده کنید .این دستگاه هم ارزان و هم قابل دسترس می باشد.
  • زمانی که لپ تاپ خود را میبندید دقت داشته باشید شیئی میان آن نباشد. چون باعث شکستن LCD می شود.
  • اگر از CD و DVD زیاد استفاده می کنید. می توانید آن را بر هارددیسک کپی کنید این طور درایو شما در کوتاه مدت مستهلک نخواهد شد. (درب درایو بسیار حساس است و هنگام استفاده بلافاصله آن را ببندید.)
  •  صفحه نمایش لپ تاپ بسیار حساس است. دقت فرمایید برای تمیز بودن صفحه نمایش به هیچ وجه مایع ضد لک را به صورت مستقیم بر روی صفحه نریزید.
  • لپ تاپ را به هیچ وجه در برابر نور مسقیم آفتاب قرار ندهید. دقت داشته باشید در ماشین و فضاهای سربسته قرار ندهید. اگر هم با ماشین لپ تاپ خود را حمل میکنید طوری آن را قرار بدهید که گرمای موتور به آن نرسد.

 

استفاده بهینه از لپ تاپ

 

 

محل قرار گرفتن لپ تاپ

لپ تاپ را به هیچ وجه برروی زمین ( فرش، موکت) قرار ندهید. در اینجا منظور از زمین، سطوح زبر و پرز دار است. بهتر است در جای صاف و خشک و عاری از گرد و غبار قرار دهید. دقت کنید که لپ تاپ را بر روی میزی که سطوح رنگی حساسی دارند قرار ندهید زیرا لپ تاپ هنگام روشن بودن و کار کردن گرم می شود و این بسیار عادی است، اما این نکته برای خراب نشدن میز ذکر شد زیرا ممکن است گرمای لپ تاپ به میز آسیب وارد کند.

هرگز دستگاه را روشن درون کیف قرار ندهید. در صورت انجام این کار نباید دریچه عبور هوا در لپ تاپ پوشانده شود.

دقت کنید که باطری لپ تاپ ضربه نبیند، زیرا در صورت خراب شدن باطری تهیه کردن یدکی اصل و استاندارد بسیار مشکل بوده و حتی گران می باشد.

پس از خرید لپ تاپ حتما آن را به صورت خاموش و آن را بیش از  ده ساعت به برق متصل کنید تا باطری آن کاملا شارژ شود. در شورت شارژ کامل به صورت اتوماتیک متوقف خواهد شد و جای نگرانی نیست. این کار طول عمر باطری را زیاد می کند.

دقت کنید که شارژ لپ تاپ به زیر 10% نرسد. و در صورت پیغام  Low Battery  آن را به برق متصل کنید تا شارژ شود.

 

 

نکاتی در مورد آداپتور

تحت هیچ شرایطی آداپتور لپ تاپ را به دستگاهی دیگر متصل نکنید.

بر روی سیم آداپتور جسم سنگینی نگذارید. سیم آداپتور را در مسیر رفت و آمد قرار ندهید.

برای ارتباط آداپتور با برق از سیم بلند استفاده نشود، زیرا سیم بلند باعث می شود که برق دیرتر به دستگاه برسد و این باعث می شود که دستگاه آسیب ببیند. هرچه سیم کوتاه تر بهتر.

 

 

استفاده بهینه از لپ تاپ

 

استفاده بهینه از لپ تاپ
4 امتیاز از 3 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن