از این پس با google maps به سیارات منظومه شمسی سفر کنید

از این پس، با گوگل مپس به سیارات منظومه شمسی سفر کنید

در  بروز رسانی جدید google maps این امکان برای کاربران فراهم شده است تا قادر باشند سفری مجازی در سیارات منظومه شمسی و برخی قمرهایشان داشته باشند .به طور مثال کاربران مجازی به راحتی می توانند به تصاویر سیاره ی زهره، پلوتو و کره ی ماه دسترسی داشته باشند.البته باید گفت  که گوگل از مدت ها پیش تصاویر خود در ارتباط با کره ی مریخ و کره ی ماه را به کاربرانش ارائه کرده بود، اما هیچ یک از آن ها مستقیماً از  طریق گوگل مپس امکان دسترسی نداشتند.

پس اگر شما جزؤ کسانی هستید که شوق به سفری مجازی به سیارات منظومه شمسی را دارید گوگل مپس خود را بروزرسانی کنید و پس از آن با زوم اوت زیاد، از کره ی زمین خارج شده و به دیگر سیارات سفر کنید. جالب است بدانید که گوگل برای این قابلیت از خلاقیت های Bjorn Jonsson، یکی از هنرمندان در حیطه ی خلق تصاویر نجومی، استفاده کرده است.

در حال حاضر سیارات عطارد، زهره، سیارک‌های «سرس» (Ceres) و پلوتو، قمرهای مشتری شامل «آیو»، اروپا و گانی‌مد و قمرهای زحل شامل «مایماس»، «انسلادوس»، «دیونه»، «ریا»، «تایتان» و «یاپتوس» در نقشه‌های گوگل قابل مشاهده هستند. تیم گوگل برای تهیه این نقشه‌ها از تصاویر ارسال شده از سوی «سازمان فضایی آمریکا» (ناسا)، آژانس فضایی اروپا و دیگر سازمان‌های فضایی جهان استفاده کرده است و با اتصال تصاویر آنها از بخش‌های مختلف یک نقشه یکپارچه ایجاد کرده است.

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

از این پس با google maps به سیارات منظومه شمسی سفر کنید
5 امتیاز از 1 رای
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن