استیون هاوکینگ; لزوم ترک زمین در کمتر از 600 سال آینده

لزوم ترک زمین

به گفته استوین هاوکینگ فرصت باقی مانده برای انسان رو به پایان است و اگر  بشریت در این مورد راهکاری پیش رو نگذارد, در کمتر از 5 قرن آینده نسل انسان منقرض خواهد شد. پروفسور هاوکینگ طی نشستی, نسبت به نژاد فعلی انسان و لزوم ترک زمین هشدار داد.

به گفته وی اگر انسان تا 5 قرن آینده راهکاری برای علوم پیشرفته فضایی پیدا نکند, کره زمین به مکانی نامساعد تبدیل می شود. او بر این باور است که انسان تا قبل از سال 2600 میلادی, باید به پیشرفت های قابل توجهی دست پیدا کند تا بتوان سفری طولانی را به اعماق فضا تجربه کرد.

پروفسور هاوکینگ در سخنرانی خود, به دستاوردهای پروژه استارشات (Starshot) از زیر مجموعه های برنامه ابتکارات خط شکن (Breakthrough Initatives) اشاره کرد. مهم ترین هدف این پروژه یافتن سرنخ هایی از حیات بیگانه و ساخت کاوشگری های کوچک با سرعت نور 20 درصد که با تکنولوژی لیزر هدایت می شود. این کاوشگرها, می توانند با سرعت بسیار بالایی در کمتر از یک ساعت خود را به سیاره مریخ برسانند.

پیت وردن مدیر اجرایی پروژه استارشات می گوید: اگر همه چیز مطابق برنامه پیش برود, نهایتا تا اواسط قرن فعلی بتوانیم اولین تصویر واقعی را از نزدیک ترین سیاره فراخورشیدی به ثبت برسانیم.

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

استیون هاوکینگ; لزوم ترک زمین در کمتر از 600 سال آینده
امتیاز دهی به این محتوا
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن