انتقادات پیتر ثیل از گوگل

انتقادات پیتر ثیل از گوگل

انتقادات پیتر ثیل از گوگل

پیتر ثیل همیشه در مورد روند توسعه نوآوری در صنایع مختلف صحبت کرده و انتقاد کرده که در سال‌های اخیر صنایع دیگر (غیر از حوزه IT) با خشکسالی نوآوری مواجه هستند . این بار پیتر ثیل خودِ شرکت های تکنولوژی را مخاطب نقد قرار داده است. در کنفرانسی که در سال  2012 با حضور اریک اشمیت مدیر اجرایی گوگل برگزار شد پیتر ثیل در مورد کاهش نوآوری در گوگل بیان کرد :

“گوگل شرکت بزرگی است که حدود 20 تا 30 هزار نفر نیرو دارند و  شغل‌ همه‌ی آن‌ها تضمین شده است . از طرف دیگر گوگل 30 تا 50 میلیارد دلار نقدینگی دارد ولی گوگل نمی‌داند چطور از این پول در حوزه تکنولوژی سرمایه گذاری کند. این پول همه در اثر تورم روز به روز ارزش کمی پیدا می‌کند در حالی که گوگل ایده جدیدی برای استفاده از آن ندارد .

گوگل یک شرکت تکنولوژی نیست در واقع  گوگل یک موتور جستجو است . تکنولوژی موتور جستجو یک دهه قبل توسعه داده شده است.  چون در آینده امکان دارد کسی تکنولوژی بهتری در زمینه جستجو ارائه کند . گوگل شانس خود را روی موتور جستجو بسته تا کسی از او پیشی نگیرد . گوگل شبیه یک بانک شده که هر سال نقدینگی زیادی در آن تولید می‌شود ولی نمی‌تواند سود سهام پرداخت کنید. چون روزی که گوگل آن 30 میلیارد دلار را را بگیرید و به مردم باز گرداند ثابت می‌شود دیگر یک شرکت تکنولوژی نیست. این همان دلیلی است که مایکروسافت هم این پول را باز نمی‌گرداند و همچنین  دیگر شرکت ها  هم که پول فراوانی جمع کرده اند انجام نمی‌دهند چون نمی‌دانند با این پول چکار کنند  اما باز حاضر نیستند اعتراف کنند که دیگر یک شرکت تکنولوژی نیستند . “

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

انتقادات پیتر ثیل از گوگل
3.7 امتیاز از 3 رای
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن