گوگل اندروید 8 را منتشر کرد

اندروید 8

گوگل چند روز پیش نسخه جدید اندروید به نام Oreo که اندروید 8 محسوب می شود را منتشر کرد. در ادامه چند قابلیت و نکته جالب درباره این نسخه جدید اندروید را توضیح می دهیم.

1- اگرچه گوگل رسماً دوشنبه  اندروید 8 را منتشر کرد ولی فعلاً فقط کاربران موبایل های Google Pixel ، Pixel XL ، Pixel C و تبلت های Nexus 6P و Nexus 5X می توانند از این آپدیت استفاده کنند ولی کاربران دستگاه های اندرویدی تولید شرکت هایی مثل سامسونگ، هوآوی، سونی، ال جی، اچ تی سی و… باید مدتی صبر کنند تا هر کدام از شرکت ها نسخه اندروید مخصوص دستگاه های خود را اضافه کنند چون همیشه اندرویدی که شرکت ها برای دستگاه های خود منتشر می کنند مقداری تغییر داده شده است.

2- از این نسخه اندروید می توانید وقتی در حال تماشای ویدئویی هستید، آن را از درون برنامه ای که در حال پخش آن است مثل یوتوب یا مرورگر بیرون بکشید و آن را به صورت پنجره کوچکی در صفحه نگه دارید تا هنگامی که از موبایل خود استفاده می کنید بتوانید همزمان ویدئو را هم تماشا کنید. البته این قابلیت بیشتر برای دستگاه های اندرویدی با صفحه نمایشگرهای نسبتاً بزرگتر کارآیی دارد مثل تبلت ها.

3- این بار گوگل کار زیادی روی آپدیت اندروید 8 انجام داده تا این نسخه سریع ترین نسخه اندروید نسبت به نسخه های پیشین بشود. گوگل ادعا کرده که اندروید Oreo برنامه ها را تا دو برابر سرعت اندروید Nougat که نسخه قبلی اندروید است، باز می کند که باعث عملکرد روان تر دستگاه می شود. این بهینه سازی اندروید خود را به خصوص در دستگاه های ارزان تر که سخت افزار قوی ندارند، نشان می دهد.

4- گوگل گفته است که اندروید 8 در مواجهه با اختیار دادن به برنامه ها تا در پس زمینه در حال اجرا باشند هوشمندانه تر عمل می کند و با مدیریت مقدار حافظه رم و انرژی که استفاده می کنند، به دستگاه فضای اجرایی بیشتری می دهد و عمر باتری را نیز افزایش می دهد.

5- گوگل در این نسخه اندروید بیش از 60 شکلک جدید اضافه کرده است و همچنین کل شکلک ها را نیز بازطراحی کرده است.

6- در این نسخه اندروید آیکون برنامه ها حالت پویا تری خواهند داشت. مثلاً آیکون ها می توانند این قابلیت را داشته باشند که وقتی روی آن ها بگیرید، حالت زنده ای پیدا کنند و انیمیشنی نشان دهند.

7- گوگل همیشه قابلیت جالبی در هر نسخه اندروید می گذارد و این نسخه نیز مستثنی نیست. با رفتن به قسمت Setting موبایل و انتخاب گزینه About Phone ، به شما لوگو اندروید Oreo نشان داده می شود و با چند بار لمس آن و سپس یک بار نگه داشتن آن، اختاپوسی روی صفحه ظاهر می شود که می توانید آن را روی صفحه جا به جا کنید. احتمالاً دلیل آمدن اختاپوس در این نسخه اندروید این است که اختاپوس هشت پا دارد و اندروید Oreo نیز نسخه اندروید 8 است.

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

گوگل اندروید 8 را منتشر کرد
5 امتیاز از 5 رای
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن