اپل آیفون 2019 را با قلم لمسی عرضه می‌کند

بر اساس شنیده ها احتمال می رود پرچمدار سال ۲۰۱۹ اپل قرار است به قلم لمسی (استایلوس) مجهز باشد.

بر اساس اخبار جدید، کارشناسان اپل در حال بررسی آیفونی هستند که قرار است به قلم لمسی مجهز باشد و گفته می‌شود که تاریخ عرضه‌ی آن برای سال ۲۰۱۹ یا بعد از آن خواهد بود.

ظاهرا اپل مدتی است با چند شرکت سازنده‌ی قلم لمسی وارد مذاکره شده است تا با آن‌ها قراردادی پنهانی امضا کند. شنیده ها حاکی از آن هستند که این کمپانی قصد دارد به جای استفاده از مدل رزونانس الکترومغناطیسی، از مدل ابر خازن قلم‌های لمسی برای آیفون جدیدش استفاده کند. در صورتی که اپل بخواهد در آیفون ۲۰۱۹ از قلم لمسی استفاده کند، باید به موازات آن از یک پردازشگر قدرتمند رونمایی کند؛ پردازشگری که بتواند به‌خوبی امکان نوشتن با قلم لمسی را برای کاربران مهیا سازد.

فردی که نخواسته هویتش فاش شود در این باره گفته است:

«اپل تا حد زیادی به علت نبود یک پردازنده‌ی قدرتمند در گوشی جدید آیفون ۱۰، مجبور بود از قرار دادن برخی عملکردهای لمسی در این گوشی صرف نظر کند.»

 اپل پنسل هم اکنون با آیپد پروهای اپل به‌خوبی کار می‌کند؛ اما بعید به نظر می رسد که این کمپانی از همین قلم برای آیفون ۲۰۱۹ استفاده کند؛ زیرا اندازه‌ی اپل پنسل برای آیفون بسیار بزرگ است.

استیو جابز، بنیانگزار فقید اپل، بارها نشان داده بود که به شدت با ایده‌ی استفاده از قلم لمسی در آیفون مخالف است و شاید اگر او هم‌اکنون زنده بود، هرگز شاهد انتشار چنین خبری نمی‌بودیم. جابز یک‌ بار در سال ۲۰۰۷ در نکوهش دیگر گوشی‌ها گفته بود که «استفاده از قلم استایلوس کاری بسیار ناشیانه است.»

استفاده از قلم لمسی در  گوشی هوشمند روی سری نوت گوشی‌های سامسونگ گلکسی امتحان شده و نتیجه‌ی بسیار مثبت و خوبی داشته است. هر یک از مدل‌های گلکسی نوت یک استایلوس که از بدنه بیرون زده‌ بود داشتند و می‌توان انتظار داشت که اپل نیز چنین رویکردی برای آیفون ۲۰۱۹ پیش بگیرد. اپل در آیفون ۱۰ فضای داخلی بیشتری نسبت به آیفون‌های قدیمی ایجاد کرده و اگر شایعات درست باشند، پرچمدار بعدی‌اش قرار است نمایشگری ۶.۴۶ اینچی و طبعا فضای داخلی بیشتری برای قرار دادن قلم لمسی داشته باشد.

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

اپل آیفون 2019 را با قلم لمسی عرضه می‌کند
5 امتیاز از 1 رای
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن