اپل در حال کار بر روی باتری خودروهای خودران

خودروهای خودران

ممکن است خبر وارد شدن شرکت اپل به حوزه خودروهای خودران را شنیده باشید. شرکت اپل بدون جلب توجه، در حال کار با یکی از تولید کنندگان باتری در چین است جهت تحقیق و توسعه برای تولید باتری هایی برای استفاده در خودروهای الکتریکی.

این شرکت چینی contemporary amperex technology ltd نام دارد که در زمینه طراحی، تولید و تحقیق و توسعه باتری های لیتیوم-یونی و سیستم های ذخیره انرژی فعالیت میکند. این شرکت در حال کار برای کاهش هزینه های تولید و افزایش سرعت شارژ باتری ها تا سال 2020 است. سال پیش CATL راه حلی برای شارژ سریع باتری ها ارائه کرد که میتوانست باتری خودروهای خودران را تا 90% در 15 دقیقه شارژ کند.

این شرکت چینی و اپل قراردادی مبنی بر فاش نکردن جزییات همکاری امضا کرده اند که شرکت چینی CATL را از صحبت در مورد پروژه به صورت عمومی منع میکند.

اپل اولین بار در سال 2013 ورود خود را به صنعت خودروسازی اعلام کرد و بعداً در زمینه توسعه نرم افزار برای خودروهای خودران وارد شد. البته شرکت اپل هنوز به طور رسمی همکاری خود را با این شرکت اعلام نکرده و همکاری را محرمانه نگه داشته است.

ماه پیش تیم کوک، مدیر اجرایی شرکت اپل، در مورد ورود اپل به حوزه خودروهای خودران گفته بود که قسمت نرم افزاری این خودروها، مادر پروژه ها در زمینه هوش مصنوعی هستند و احتمالاً یکی از سخت ترین پروژه های موجود در این زمینه محسوب میشود. پروژه شرکت اپل در زمینه خودروهای خودران “Project Titan” نام دارد و در مرحله تحقیق و توسعه است و ممکن است اپل تکنولوژی هوش مصنوعی برای این نوع خودروها را بفروشد یا این که با تغییر در صنایع دیگر استفاده شود.

ورود اپل به این حوزه پیشرفت تأثیر گذاری خواهد داشت چرا که تولید باتری یکی از بزرگترین چالش های موجود برای ساخت خودروهای الکتریکی است.

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید

اپل در حال کار بر روی باتری خودروهای خودران
5 امتیاز از 6 رای
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن