ایران موفق به ساخت فناوری GPS شد

فناوری GPS

معاون سازمان فضایی ایران درباره برنامه سازمان فضایی ایران برای تامین «منظومه ماهواره ناوبری مختص ایران» شبیه فناوری GPS اینگونه اعلام کرد: ” در سال جاری باید استراتژی این پروژه به صورت دقیق مشخص شود و ریز پروژه های آن تعریف و اجرایی شود، که این برنامه یک پروژه بلند مدت می باشد. ”
همچنین ایشان با تاکید بر گسترش علوم فضایی ادامه داد: در هفته فضا بخش بزرگی از برنامه‌های توسعه این پروژه صورت خواهد گرفت. البته در سال ۹۶، مسابقه cube sat را در همه سطوح دانش آموزی تا دانشگاهی آغاز کردیم. معاون سازمان فضا تاکید کرد: این مسابقه دارای یک سری ایده به عنوان خروجی است که در مسابقه تاسواره شرکت داده خواهد شد، البته ما موظف هستیم ایده ها را به خوبی بررسی کنیم و به پروژه تبدیل نماییم.

اجرای این مسابقه به دلیل جمع آوری ایده ها و آشنایی سطوح متعدد با توانمندی های موجود می باشد، او گفت: بر اساس تفاهم نامه ای با همکاری دانشگاه کاشان این مسابقه اجرا خواهد شد. با اشاره به برنامه سازمان فضایی ایران برای تبدیل ایستگاه های فضایی غیر دائم به دائم در کشور و برنامه ریزی برای ایجاد فناوری GPS ، مراکز دائمی در شمال شرق و غرب کشور به غیر از مرکز ماهدشت و قشم، نیز در دست اجرا می باشند.

در زمینه همکاری دو پروژه سازمان فضایی آسیا و اقیانوسیه (اپسکو) برای دانش آموزان دبیرستانی، طی برگزاری مسابقه ای از دانش آموزان درخواست نموده شد تا نظر و ایده خود را نسبت به زندگی در سال های بعد از گسترش علوم فضایی به صورت آثار نقاشی، عکس و ویدیو ارائه نمایند. از میان آنها چهار اثر ارسال شده از ایران نیز مورد تایید قرار گرفت، که به گفته برگزارکنندگان مسابقه این دانش آموزان به کشور چین اعزام شدند.

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

ایران موفق به ساخت فناوری GPS شد
امتیاز دهی به این محتوا
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن