این ویروس تلگرامی را به هیچ عنوان نصب نکنید

این ویروس تلگرامی را به هیچ عنوان نصب نکنید

مجرمان اینترنتی می تواند به راحتی وارد سیستم های شما شوند. می توان گفت که حدود ۵۵ درصد از مجرمان اینترنتی ،  گوشی های هوشمند و به خصوص اندرویدی را هدف قرار می دهند. در واقع این ویروس ها عموما  از طریق  بازکردن تبلیغات ناخواسته وارد سیستم های شما می شوند  .  اگر از گوشی های اندرویدی استفاده می کنید و تبلیغات نا خواسته روی صفحه نمایش شما نمایش داده می شود احتمال آلوده شدن گوشی شما به اشکالات (bug) و یا نرم افزار مخرب وجود دارد. هدف نمایش این تبلیغات مشخص است ، مجرمان می خواهند از این طریق  شما را وادار به کلیک بر روی این تبلیغات کنند که این مجرمان بعد از وارد شدن می توانند  ،  گوشی شما را هک کرده و اطلاعات شما را به سرقت ببرند.

با وجود این مخرب  آن وقت است که جیب شما به گریه خواهد افتاد ! این ویروس به صورت خودکار پیام هایی را ارسال می کند و یا می تواند با شماره های مختلف تماس بگیرد . اگر با پیام های عجیب در زمان روشن کردن گوشیان رو به رو  شدید امکان دارد گوشی شما آلوده  شده باشد . این روشی است که هکرها با آن جزییات حساب بانکی افراد را مورد حمله قرار می دهند.
یکی از بهترین راههای آگاهی از ویروسی شدن گوشی ، باز کردن سایت های شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک (Facebook) ،توییتر (Twitter) ، پبن ترست (Pinterest) و غیره است. به صورت معمول این سایتها تبلیغات غیر ضروری ندارند و اگر شما این تبلیغات را در پروفایلتون مشاهده نمودید میتوان تقریبا مطمئن شد که گوشی شما آلوده شده است.

 

به گزارش خبرآنلاین ، اخیرا فایل آلوده‌ای با شبیه‌سازی سایت تلگرام و به آدرس telegram.vip/index.html قابل دانلود و نصب است که جعلی بوده و ارتباطی با اپلیکیشن قانونی تلگرام ندارد.
به همین دلیل به کاربران توصیه می‌شود از دانلود و نصب فایل مندرج در این لینک (http://telgram.vip/tsetup.apk) خودداری کنید.
همچنین لینک مظنون دیگری توسط کاربران ایرانی تلگرام دست به دست می شود (telegram.news/index.html)  که توصیه می‌شود از کلیک روی آن با موبایل خودداری کنید.

 

این ویروس تلگرامی را به هیچ عنوان نصب نکنید

 

 

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

این ویروس تلگرامی را به هیچ عنوان نصب نکنید
5 امتیاز از 2 رای