باج افزار واناکرای

هوندا موتور طبق خبری اعلام کرد که فعالیت کارخانه‌ی هوندا در کشور ژاپن به دلیل هجوم باج افزار واناکرای برای یک روز متوقف شده است. واناکرای ماه گذشته‌ی میلادی در سطح جهان شمار بسیار زیادی از رایانه‌های شخصی و سازمانی را مورد حمله قرار داد.

به گزارش رویترز که برگرفته از اطلاعات ارائه‌شده توسط کارخانه ی هوندا می باشد، این کمپانی ژاپنی فعالیت کارخانه‌ی سایاما را که در شمال شرقی توکیو واقع شده است، طی روز دوشنبه متوقف کرد. کارخانه هوندا خودروهای زیادی تولید می کند از جمله مدل سدان آکورد، مینی‌ون ادیسه و استپ‌ واگن و …. تیراژ تولید این کارخانه بنابر اطلاعات ارائه‌شده، نزدیک به ۱۰۰۰ دستگاه خودرو در روز می باشد. این تعطیلی ضرر بسیار زیادی به این شرکت وارد کرده است.

سخنگوی این شرکت اعلام کرده است که متخصصان این کمپانی، روز یکشنبه متوجه آلوده شدن شبکه‌های کامپیوتری هوندا در ژاپن، آمریکای شمالی، اروپا و چین شده‌‌اند. شبکه‌های رایانه‌ای هوندا با وجودی با مشکل روبه‌رو شده‌اند که این کمپانی در میانه‌های ماه می برای پیشگیری از نفوذ باج افزار واناکرای، امنیت سیستم‌های خود را افزایش داده بود. واناکرای تا امروز شبکه‌های متعلق به بیمارستان‌ها و فروشگاه‌های بزرگ را نیز آلوده کرده است.

با توجه به اینکه شبکه‌ی رایانه‌ای سایر کارخانه‌های این کمپانی آسیب ندیده است، تولید همچنان به قدرت سابق ادامه دارد. گسترش باج افزار واناکرای از ماه گذشته‌ی میلادی به نسبت کاهش زیادی پیدا کرده است. این باج افزار بیش از ۲۰۰ هزار دستگاه رایانه را در ۱۵۰ کشور مختلف درگیر کرده بود. متخصصان امنیتی هشدار داده‌اند که این پایان ماجرا نیست و احتمالا نسخه‌های پیشرفته‌تری از آن، در آینده دوباره شبکه‌های رایانه‌ای را تحت تأثیر قرار خواهند داد.

از جمله‌ی خودروسازان دیگری که تحت تأثیر این ویروس قرار گرفته‌اند باید به رنو و نیسان اشاره کرد که ماه گذشته با این باج افزار دست و پنجه نرم کرده‌اند. این دو کمپانی نیز همانند کارخانه هوندا ماه گذشته در اثر حمله این باج افزار تولید خود را در کارخانه‌های واقع در ژاپن، بریتانیا، فرانسه، رومانی و هندوستان متوقف کردند.

برای پیشگیری از وقوع این نوع حملات تمامی شرکت ها و سیستم های خانگی باید خود را به یک آنتی ویروس قوی مجهز کنند. تا در آینده از وقوع این مشکلات جلوگیری کنند.

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

باج افزار واناکرای باعث تعطیلی کارخانه هوندا در ژاپن شد
4.7 امتیاز از 3 رای
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن