بهترین کمپانی ها در عرصه حفاظت از حریم خصوصی کاربران

حریم خصوصی کاربران

ادوارد اسنودن چندی پیش اسناد آژانس امنیت ملی آمریکا را فاش کرد، در این اسناد مشخص شد که اطلاعات بسیاری از کاربران در کمپانی‌‌های پیشتاز مورد سو استفاده ی سازمان جاسوسی NSA قرار می گرفته است. پس از این افشاگری، انتشار گزارش‌هایی در مورد مجادلات FBI با اپل و همچنین جاسوسی اطلاعات کاربران در یاهو با اطلاع این کمپانی، جنجال‌آفرین شد. Electronic Frontier Fundation نام بنیادی است که در زمینه‌ی حفظ حریم خصوصی کاربران فعالیت می‌کند. این مؤسسه‌ با بررسی ۲۶ کمپانی بزرگ فعال در حوزه‌ی فناوری، هفتمین گزارش سالانه خود را در مورد توانایی این کمپانی‌ها برای حفاظت از اطلاعات و حریم خصوصی کاربران در برابر جاسوسی‌های دولتی منتشر کرد.

با توجه به افزایش نفوذ و تأثیرگذاری فناوری در زندگی روزمره‌ی افراد در چند سال گذشته، حریم خصوصی کاربران به یکی از ارکان و فاکتورهای اصلی برای انتخاب سرویس‌های کمپانی‌های مختلف تبدیل شده است. امروزه کمپانی‌های فناوری اطلاعاتی را نظیر دوستان، اعضای فامیل، علایق و محل‌هایی که کاربر مراجعه کرده است در اختیار دارند که بر اساس این اطلاعات می‌توان به‌راحتی در زندگی خصوصی افراد سرک کشید.

فشار بر کمپانی‌ها برای ارائه اطلاعات و مشارکت با پلیس و آژانس‌های امنیتی دولتی روزبه‌روز افزایش پیدا می‌کند. کمپانی‌ها می‌توانند در برابر فشارهای وارد شده مقاومت به خرج داده و از ارائه‌ی اطلاعات یا ایجاد شکاف های امنیتی پیشگیری کنند. حال آنکه تمام کمپانی‌ها چنین رویه‌ای در پیش نمی‌گیرند و در برخی موارد شاهد این موضوع هستیم که کمپانی‌ها به‌راحتی امکان دسترسی به اطلاعات را در اختیار آژانس‌های امنیتی قرار داده اند.

EFF با توجه به معیارهای مختلفی اقدام به رتبه‌بندی کمپانی‌های حوزه فناوری کرده است که از جمله‌ی فاکتورهای در نظر گرفته‌شده، می‌توان به در پیش گرفتن سیاست‌های خوب برای حفظ حریم خصوصی، مطلع کردن کاربران از درخواست دولتمردان برای دسترسی به اطلاعات و تعهداتی نظیر به فروش نرساندن اطلاعات کاربران اشاره کرد. از میان ۲۶ کمپانی مورد بررسی، تنها ۹ کمپانی موفق به دریافت درجه طلایی با کسب پنج ستاره در حفظ حریم خصوصی کاربران شده‌اند. از جمله می توان  به کمپانی های adobe، credo، dropbox، lift، pinterest، sonic، uber، wickr و wordpress به عنوان کمپانی‌های برتر با کسب درجه طلایی کامل حفظ اطلاعات و حریم خصوصی کاربران اشاره کرد.

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر درباره حفظ حریم خصوصی کاربران در کمپانی های فناوری اطلاعات  بر روی عکس زیر کلیک نمایید.

بهترین کمپانی ها در عرصه حفاظت از حریم خصوصی کاربران
امتیاز دهی به این محتوا
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن