چگونه بیت کوین استخراج کنیم

استخراج بیت کوین

برای استخراج بیت کوین شما نیاز به یک نرم افزار استخراج بیت کوین دارید, که این نرم افزار برای محاسبات سنگین خود از قدرت پردازش کامپیوتر یعنی CPU و GPU استفاده می کند. این محاسبات مانند پیدا کردن اعداد اول است.

استخراج بیت کوین

 

هدف این کار پیدا کردن یک زنجیره از داده هاست که در اصطلاح به آن یک بلاک (Block) می‌گویند.وقتی الگوریتم Hash بیت کوین روی داده های پیاده می‌شود بلاک یک الگوی خاص از داده‌ها را ظاهر می‌کند.

اوایل استخراج بیت کوین کار آسانی بود اما رفته رفته با اضافه شدن کسانی که  قصد داشتند همزمان بیت کوین استخراج کنند محاسبات مورد نیاز برای این کار سخت تر و سخت تر شده است.

نظارت و کار تایید بیت کوین بر عهده ی یک شبکه است.این شبکه همچنین بر تمام تراکنش های بیت کوین کنترل و رسیدگی می‌کند. این اطلاعات در یک فایل ثبت و ذخیره می‌شود.برای استخراج بیت کوین یک سقف مشخصی وجود دارد و آن 21 میلیارد بیت کوین است.

حال سوال پیش می آید که آیا می توانیم با یک لپ تاپ معمولی بیت کوین استخراج کنیم؟

بله-اما احتمال به دست آوردن بیت کوین بسیار کم است.چون به خاطر محاسبات زیاد سه سال زمان نیاز است تا با یک لپ تاپ معمولی یک بیت کوین به دست بیاورید. با این پیش فرض که سیستم شما مقدار فراوانی انرژی و برق مصرف خواهد کرد.

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

چگونه بیت کوین استخراج کنیم
4.5 امتیاز از 2 رای