بیت کوین چطور کار می‌کند؟

بیت کوین

بیت کوین یک پول دیجیتال و جهانی است  و به افراد اجازه می‌دهد که از طریق اینترنت پول دریافت و ارسال کنند. حتی به کسی که اصلاً نمی‌شناسند یا اعتماد ندارند. تبادل بیت کوین می‌تواند بدون اینکه هویت فرستنده یا گیرنده مشخص شود انجام گیرد.می توان گفت که علم ریاضیات و علم رمزنگاری به عنوان اساس امنیت بیت کوین قلمداد می‌شود.

حال بیت کوین چطور کار می‌کند؟ این سوالی است که معمولاً باعث سردرگمی می‌شود. در این نوشته به طور خلاصه در این باره توضیح داده می‌شود.

به عنوان یک کاربر جدید شما می‌توانید از بیت کوین استفاده کنید بدون اینکه از جزئیات فنی آن سر در بیاورید.وقتی شما یک کیف بین کوین یا حساب بین کوین را روی کامپیوتر یا موبایل خود نصب کردید نرم افزار اولین آدرس بیت کوین را برای شما ایجاد می‌کند. شما هر وقت نیاز داشتید باز می‌توانید آدرس‌های بیشتری تولید کنید.شما می‌توانید این آدرس‌ها را تنها به دوستان خودتان محدود کنید که فقط آن‌ها بتواند به شما پرداخت انجام دهند نه کس دیگری.در واقع این مساله شبیه آدرس ایمیل است ولی با این تفاوت که آدرس بیت کوین تنها یک بار استفاده می‌شود و در اصل یک بار مصرف است.یک آدرس بیت کوین یا اختصاراً آدرس یک آی دی 26 تا 35 حرفی از حروف الفبا است که با عدد 1 یا 3 شروع می‌شود.این آدرس “مقصد” پرداخت برای تراکنش‌های بیت کوینی را نشان می‌دهد. و هیچ هزینه توسط کاربران بیت کوین ایجاد می‌شود.به طور مثال با استفاده ازBitcoin Core  کاربر می‌تواند New Address  را فشار داده و یک آدرس را تخصیص دهد. همچنین برای آدرس بیت کوینی دو نوع فرمت دارد که به صورت زیر است.

آدرس معمول تر که با عدد 1 شروع می‌شود مثل:

1BvBMSEstWetqTFn5Au4m4GFg7xJaNVN2

و آدرس های جدید که با 3 شروع می‌شود:

3MXknxVapwv6QkMoQv99MBuXZ2XpPewHn9

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

بیت کوین چطور کار می‌کند؟
5 امتیاز از 1 رای
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن