تاریخچه بیت کوین

حساب بیت کوینی

بیت کوین در کیف دیجیتال یا digital wallet ذخیره می‌شود. کیف دیجیتال ممکن روی ابر دیجیتال یا کامپیوتر شخصی قرار گیرد. کیف دیجیتال شبیه یک حساب بانکی مجازی است که افراد می‌توانند بیت کوین با آن دریافت یا ارسال کنند یا با آن کالا خریداری کنند یا بیت کوین های خود را در آن ذخیره کنند. برخلاف حساب های بانکی حساب های بیت کوینی توسط هیچ نهادی بیمه نمی‌شوند مثلاً ممکن است سرورهای کامپیوتری که روی آن حساب‌های بین کوین وجود دارد هک شود یا شرکتی که از حساب‌های مشتریان میزبانی می‌کند آن‌ها را سرقت برده و متواری شود یا ممکن است حساب‌هایی که روی کامپیوتر قرار دارند اشتباهاً توسط شما پاک شوند. یا ویروس‌ بتوانند آنها را از بین ببرند.

 

تاریخچه بیت کوین

در سال 2008 دامنه bitcoin.org ثبت شد. در نوامبر همان سال لینک یک مقاله با عنوان “بیت کوین، یک سیستم پرداخت الکترونیک یک-به-یک” در خبرنامه گروه‌های رمزنگاری منتشر شد. نویسنده این مقاله کسی به نام Satoshi Nakamoto بود. ناکاموتو نرم افزار بیت کوین را به صورت متن باز پیاده سازی و در سال 2009 برای عموم منتشر کرد. تا امروز هویت ساتوشی ناکاموتو ناشناخته مانده است. اگر چه بسیاری اعلام کردند که او را می‌شناسند.در ژانویه 2009 بعد از اینکه ناکاموتو اولین بلاک یا block را روی زنجیره معدن کاوی کرد شبکه بیت کوین برای اولین بار قدم به عرصه وجود گذاشت. جایزه این بلاک که به نام genesis block است 50 بیت کوین بود.

در coinbase این بلاک متن زیر نگارش شده است:

The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks

یکی از اولین پشتیبانان، پذیرندگان و یاری رسانان به بیت کوین که اولین مقادیر بیت کوین را هم از طریق انتقال دریافت کرد فردی به نام Hal Finney بود. فاینی نرم افزار بیت کوین را همان روزی که منتشر شد دریافت کرد. او حدود 10 بیت کوین از ناکاموتو به عنوان اولین پرداخت بین کوین در جهان دریافت کرد، بعداً افرادی دیگری مانند Wei Dai و Nick Szabo از بیت کوین حمایت کردند. این دو به ترتیب مخترع b-money و bit gold هستند.

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

تاریخچه بیت کوین
امتیاز دهی به این محتوا