تشخیص خودکشی با هوش مصنوعی

تشخیص خودکشی با هوش مصنوعی

آیا تا به حال به این توجه کردید که ما چطور میتوانیم افرادی که قصد خود کشی دارند  را شناسایی کنیم ؟  درسته جواب های زیادی وجود دارد که جواب این سوال ، با ارتباط  داشتن و هم صحبت شدن  با این افراد قابل تشخیص است  و بستگی به این دارد  شما چقدر آنها را میشناسید . اما  باید گفت که درگیری های ذهنی و گرفتاری های روزمره انسان‌ها اجازه  ارتباط داشتن ،  صحبت کردن ،فکر کردن و پی بردن به درد و رنج  افراد جامعه را به ما نمی‌دهد. بر همین اساس دانششمندان ابزاری را اختراع کردند که میتواند با هوش مصنوعی خود این افراد را شناسایی کند و راهکار هایی برای تشخیص این افراد طراحی کرده است.  همانطور که  قبلا ذکر شده است  در طی سال‌های اخیر اقدامات زیادی برای  تشخیص و  پیشگیری از خودکشی و پیگیری آن ، صورت گرفته که میان آن‌ها می‌توان از  ابزار هوش مصنوعی شرکت فیس‌بوک  نام برد این ابزار در فیس بوک میتواند براساس پست‌هایی  که کاربر در شبکه اجتماعی ارسال می کند ، احتمال خودکشی را در وی تشخیص دهد.

شایان ذکر است که  اخیرا گروهی از دانشمندان  موفق شدند که  الگوریتمی را توسعه دهند که که قادر است براساس اسکن مغز انسان ، افکار مرتبط با خودکشی را در  فکر آن‌ها شناسایی کند. این تیم با کمک اسکن‌های  fMRI  مغز افراد به این نتیجه رسید که برخی کلمات کلیدی وجود دارد که  باعث می شود که بخشی از مغز این افراد فعال شود که باعث  فکر کردن و روی آوردن  به خودکشی می‌شود. سپس، براساس این یافته‌ها، محققان الگوریتمی ‌را طراحی کردند که قادر است فعالیت کلی مغز را اندازه‌گیری و مشخص کند مناطق مرتبط با خودکشی در مغز، چه زمانی بیشتر فعال می‌شود.

طبق آخرین گزارش‌های این دانشمندان، تشخیص و دقت  این سیستم   حدود 91 درصد بیان شده است  که البته به گفته دکتر مارسل، نتایج آن نمی‌تواند به‌طور دقیق قابل استناد باشد. به عبارتی دیگر، افرادی که در این تست مورد آزمایش قرار گرفتند، همگی به‌صورت داوطلبانه شرکت کردند و این در حالی است که در دنیای واقعی، افرادی که قصد خودکشی دارند کمتر احساسات خود را در این زمینه ابراز می‌کنند.

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

تشخیص خودکشی با هوش مصنوعی
امتیاز دهی به این محتوا
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن