محمود واعظی، وزير ارتباطات و فناوری اطلاعات در جریان بازدید از نمایشگاه تی جی سی با راه اندازی فاز سوم شبکه ملی اطلاعات اعلام کرد:” تا دو هفته آينده تمام سايت‌هايی که از سرورهای داخلی استفاده می کنند، از کاهش 50 درصدی تعرفه اینترنت بهره مند خواهند شد.”

ایشان گفتند: “استفاده از شبکه ملی اطلاعات باعث می‌شود مردم با هزینه کمتری از بازی‌های داخلی استفاده کنند. تعرفه اینترنت بیش از ۵۰۰ سایت ایرانی که سرورشان در داخل کشور است نیز نیم‌بها شده است و تا دو هفته‌ی دیگر این موضوع شامل همه ‎ی سایت‎های ایرانی می‌شود. بدین ترتیب مردم برای استفاده از بازی‎های آنلاین تعرفه اینترنت نیم‌ بها پرداخت خواهند کرد.”

هدف وزارت ارتباطات از این کار بهبود پهنای باند اعلام شد، تا اینترنت سریع‎تر و باکیفیت‌تری در اختیار کاربران قرار بگیرد و به این صورت کاربر راحت‎تر بازی‎های ویدیویی را اجرا کند. این امر در واقع حمایت از توسعه بازی‎سازی داخلی است و به پیشرفت این صنعت نیز کمک خواهد کرد. وقتی کاربر ببینند یک بازی در داخل کشور با کیفیت خوب و هزینه اینترنت پایین‌تری در مقایسه با بازی‌های خارجی وجود دارد، قطعا سراغ این بازی می‌رود. البته این امر در گرو عرضه‎ی بازی‌های با کیفیت داخلی نیز می باشد.

چندین بازی‌ ایرانی نیز مورد استقبال خارجی‌های حاضر در نمایشگاه واقع شد، این بازی‌ها برای ارائه در کشورهای خارجی نیاز به سرورهای خارجی دارند تا سرعت دسترسی کاربران خارجی بهتر شود. به گفته‎ی واعظی این بازی‌ها می‌توانند در سرور ایرانی و با کیفیت بسیار خوب در کشورهای مختلف استفاده شوند؛ وی بازی ایرانی «شوفر» را مثال زد که در بیش از ۷۷ کشور دنیا کاربر دارد و سرور آن ایرانی می باشد.

وزارت ارتباطات قصد دارد حجم فروشی در اف سی پی‌ها و ارائه دهندگان اینترنت را حذف کند، با اینکار به جای این که عملا به مشترکان حجم بفروشیم، براساس سرعت، ترافیک نامحدود به آنها ارائه می دهیم. این کار توسط بعضی شرکت‌ها آغاز شده و ما قصد داریم در برنامه بعدی خود این کار را عملی کنیم.

محمود واعظی اظهار کرد: “با هماهنگی‌هایی که سال گذشته با بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای داشتیم قرار شد با توجه به محدودیت‌های مالی این بنیاد، از مبلغی که برای وام وجوه اداره برای آی سی تی در نظر داریم، یک سهمیه برای کسانی که مورد تایید بنیاد قرار دارند در نظر بگیریم.”

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که اولویت ما در دولت افزایش تولیدات و محصولات داخلی است و این که در بازارهای بین المللی حضور فعال داشته باشیم. وی با اشاره به فراهم کردن زیرساخت‌های فنی، بیان کرد:” با توجه به این که افراد بازی‌ساز خودشان نمی‌توانند آزمایشگاه‌ها و تجهیزات مختلف خود را داشته باشند. هماهنگی‌هایی با برخی از دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی انجام شده تا این امکانات در اختیار آنها قرار بگیرد.”

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید

تعرفه اینترنت سایت ها و بازی های آنلاین ایرانی نصف می شود
امتیاز دهی به این محتوا
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن