دانشمند ایرانی آنتن پرنده می سازد

آنتن پرنده

یک دانشمند ایرانی با همکاری گروهی از محققان تصمیم دارد یک آنتن پرنده بسازد که در محیط های شهری بتوان سیگنال بهتری برای اینترنت بی سیم فراهم کرد.

امروزه شبکه های بی سیم باید با امواجی بسیار شلوغ و متراکم دست و پنجه نرم کنند.حال اگر شبکه های اینترنت۵G راه اندازی شود  بدتر خواهد شد. بنابراین هرگونه ارتقای کیفیت سیگنال باعث بهبود عملکرد می شود.

یکی از استادیاران دانشگاه ایالتی اوهایو با همکاری محققان ایده جالبی ارائه کرده است. آنها معتقدند یک آنتن پرنده مشکل کیفیت سیگنال های اینترنتی بی سیم را حل می کند و از سوی دیگر طیف شلوغ فرکانس های الکترومغناطیسی را بهبود می دهد.

قالیچه چیان در این باره می گوید: امروزه موبایل ها تمام خدمات مخابراتی بی سیم را برای انتقال اطلاعات به شکل صوت و ویدئو فراهم می کنند. بنابراین همیشه باید فناوری های این بخش را ارتقا داد. ما همیشه باید راهی برای قدرتمندتر کردن سیگنال ها بیابیم تا اطلاعات بیشتری را نسبت به گذشته ارسال و دریافت کنیم.

این آنتن شبیه یک دیافراگم است که پست های کوچکی از آن پشتیبانی می کنند اما بیشتر اوقات این آنتن شناور است. به طور معمول آنتن روی لایه هایی سیلیکونی سوار می شود که سیگنال های بی سیم را تضعیف می کنند و محققان تصمیم دارند با شناورکردن آنتن قدرت سیگنال ها را افزایش دهند.

 

آنتن پرنده

 

 

همچنین این گروه قصد دارند لنزی برای آنتن بسازند که سیگنال های امواج میلیمتری را متمرکز می کند و قدرت می بخشد.

این فناوری برای ارتباطات ماهواره ای، رادارها، تصویربرداری امنیتی و پزشکی مورد استفاده است.

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

دانشمند ایرانی آنتن پرنده می سازد
امتیاز دهی به این محتوا
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن