ساخت کاشی های هوشمند با فرستنده وای فای و بلوتوث

ساخت کاشی های هوشمند با فرستنده وای فای و بلوتوث

در مقر فضایی کندی ناسا منطقه ای با کاشی های هوشمندی که انرژِی مورد نیاز آن از  پنل خورشیدی تامین می شود پوشیده شده است. این کاشی های مفروش شده در کف زمین ، با استفاده از همین انرژی خورشیدی ، مجهز به فرستنده وای فای و بلوتوث شده است . قابل ذکر است که پیش از این پوشش هایی برای کف خیابان ساخته شده است که روشن می شوند ، انرژی قابل توجهی را  جذب می کنند و از گام های کاربرانی که بر روی کاشی ها  برمیدارند ،  برق تولید می کنند.

اکنون ناسا در مرکز فضایی کندی ،  بخشی از تمام  این موارد را ترکیب کرده است. این منطقه با هزینه ۲ میلیون دلار و از هزار کاشی در فضایی به مساحت ۳۷۰۰متر مربع ساخته شده است جالب است بدانید که این کاشی ها تصویری موزاییکی از زمین ، مریخ و ماه و ایستگاه فضایی بین المللی می سازند.

اجزای تشکیل دهنده این کاشی ، ۶ پنل خورشیدی کوچک ، یک باتری ، چراغ های LED، دستگاه ارسال سیگنال وای فای و بلوتوث، میکرو کنترلر و یک عنصر پیزوالکتریک می باشد . همچنین تمام این اجزای تشکیل دهنده این کاشی،  داخل حفره ای سیمانی قرار دارند که روی آن یک کاشی شیشه ای قدرتمند قرار گرفته است و سیستم های پیزوالکتریک از فشار مکانیکی انرژی تولید می کنند. منظور از این فشار همان  قدم های افراد است

“ایلان استرن”، محقق ارشد “جورجیا تک” که در این پروژه با ناسا همکاری کرده، می گوید: زمانی که فرد روی کاشی قدم می گذارد، عناصر پیزو الکتریک فشرده می شوند و یک شارژ الکتریکی به وجود می آید که ۱۲۵ چراغ LED موجود در حفره را روشن می کند. همچنین هر کاشی سیگنالی بی سیم به موبایل رهگذران ارسال می کند تا نکاتی درباره ماموریت های ناسا، مکانیسم فناوری پیزوالکتریک و موارد دیگر برای او نمایش دهد.

همچنین قابل ذکر است که اجزائی که از سوی سیگنال وای فای یا بلوتوث  موبایل فرد را روشن می کند عنصر پیزوالکریک است که اطلاعات صوتی درباره موقعیت مکانی را مشخص می کند. این سیستم  انرژی خود را به وسیله پنل های خورشیدی به طور کامل تامین می کند که بخشی از آن در باتری های لیتیومی ذخیره و در شب مصرف می شود.

 

 برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

ساخت کاشی های هوشمند با فرستنده وای فای و بلوتوث
5 امتیاز از 1 رای