شهری برای آزمایش تکنولوژی خودرو خودران گوگل

خودرو خودران

گوگل یکی از شرکت های پیشرو در زمینه توسعه تکنولوژی خودرو خودران است و در ایالت کالیفرنیا آمریکا، شهری ساخته به نام Castle برای شبیه سازی محیط های واقعی رانندگی و آزمایش خودروهای خودران خود.

مهندسان گوگل در این شهر از تابلو های راهنمایی و رانندگی، موانع، مانکن های انسان و حتی ماشین های دیگر استفاده می کنند تا موقعیت هایی که ممکن است برای راننده های انسان پیش بیاید را برای خودرو خودران نیز به وجود بیاورند و آن را به چالش بکشند تا مثل انسان ها واکنش نشان دهد. شرکت هایی که در زمینه خودرو های خودران کار می کنند در رقابت هستند تا اولین خودروی خودران وقعی را به بازار ارائه کنند و در صنعت خودرو سازی تحول ایجاد کنند.

خودرو های خودران از سنسورهای متعدد و مختلفی برای تشخیص موانع و اشیاء پیش روی خود استفاده می کنند و هنوز چالش های زیادی پیش روی مهندسان دخیل در بهینه سازی هوش مصنوعی این خودرو ها وجود دارد. برای مثال، تصویر زیر از دید یک خودرو خودران است و نشان می دهد که خودرو تبلیغات پشت یک ماشین دیگر را با موانع واقعی اشتباه گرفته است.

خودرو خودران

اشتباه تشخیص خودرو در تصویر زیر این است که تصویر دوچرخه پشت خودرو دیگری را با یک دوچرخه واقعی اشتباه گرفته است.

دید خودرو خودران

خودروهای خودران تا به حال در شرایط و موقعیت های مختلفی آزمایش شده اند ولی یکی از چالش برانگیزاننده ترین محیط های مورد آزمایش، محیط های شهری هستند. چندین ماه پیش آماری منتشر شد که از هر 4 نفر شهروند آمریکایی، 3 نفر در این که خودرو های خودران ایمن هستند شک دارند. یک تصادف که مورد توجه اظهان عمومی قرار بگیرد می تواند دید مردم را نسبت به این تکنولوژی تغییر دهد.

گوگل به آتلانتیک  دسترسی به شهر Castle که جهت آزمایش خودروهای خودران از آن استفاده می کند را داده که 100 هکتار مساحت دارد. البته نمی توان اسم آن را شهر گذاشت چون در محوطه آزمایش خودروها ساختمانی نیست، فقط جاده و چهارراه و خیابان های منتهی به ساختمان های فرضی در آن هستند.

گوگل تلاش می کند موقعیت هایی که احتمال دارد برای خودرو های خودران پیش بیاید را بازسازی کند مثل ترافیک یا مکان پارک دوبلی که در کنار آن خط عبور دوچرخه ها باشد. علاوه بر این نوع تست ها، آزمایش هایی نیز با وجود افراد واقعی انجام می شود و این افراد در محیط آزمایش رفت و آمد می کنند تا هوش مصنوعی خودرو های خودران را بیازمایند و به چالش بکشند.

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

شهری برای آزمایش تکنولوژی خودرو خودران گوگل
امتیاز دهی به این محتوا
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن