عذرخواهی بیل‌گیتس بابت ساخت کنترل+آلت+دیلیت

بیل گیتس

طراح سیستم عامل ویندوز ضمن ابراز تاسف از ساخت دکمه پیچیده برای ریست سیستم می‌گوید اگر قادر به ویرایش بود، دکمه کنترل+آلت+دیلیت را به یک دکمه واحد تبدیل می‌کرد.

بیل گیتس که در نیویورک سخن می گفت اذعان کرد Ctrl+Alt+Delete یک مانور سرهم‌بندی شده بود که برای راه اندازی مجدد سیستم عامل ویندوز تعریف شد اما ایکاش به جای گرفتن سه کلید روی کیبورد تنها یک کلید برایش تعریف می شد.
وی پیش‌تر نیز ضمن اعتراف به این موضوع در سال 2013 گناه را به گردن آی بی ام انداخته بود و در جمع دانشگاهیان در هاروارد گفته بود دوستی که در آی بی ام کار می‌کرد(دیوید برادلی)،کیبورد آی بی ام را درست طراحی نکرده بود و به ما یک کلید واحد برای انجام این کار نداده بود.

برادلی در اصل طراحی Ctrl+ALT+Escape برای راه اندازی مجدد نرم (بدون اخطار و یا فرم تأیید برای کاربر) کرده بود اما یکبار بصورت تصادفی با استفاده از سمت چپ صفحه کلید کامپیوتر را ریبوت کرد و دریافت که این فرمان بسیار ساده‌تر است.

فرمان Ctrl+Alt+Del ابتدا تنها برای برنامه نویسان طراحی شده بود تا بتوانند بدون خاموش کردن دستگاه از سیستم خارج شوند و قرار بر این بود که تنها برای توسعه و برنامه‌نویسی از آن استفاده شود. اما در نهایت در اسناد فنی رایانه اوریجینال IBM منتشر شد و در نتیجه به اطلاع عموم کاربران رسید.

این در حالی است که آن سال‌ها برای ورود به اپل مکینتاش، یک کلید روی کیبورد تعریف شده بود.

از کنترل+آلت+دیلیت برای قفل کردن سیستم عامل، تسک منیجر، سوئیچ بین کاربر و خروج از سیستم استفاده می شود و در نهایت وقتی سیستم عامل ویندوز هنگِ کامل کرد، با زدن آن ریست می‌شود.

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

عذرخواهی بیل‌گیتس بابت ساخت کنترل+آلت+دیلیت
5 امتیاز از 3 رای
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن