ضد هک مخفی در اندروید 7.1

panic mode

حالت جدیدی که اندروید 7.1 به آن مجهز می باشد، « Panic Mode » نام دارد. گوگل این اقدام جدید را به دور از گوش خبرنگاران ارائه داده است. اما این ویژگی جدید چیست؟ Panic Mode برخلاف تصور، یک آنتی ویروس برای حفظ گوشی شما از ویروس و خطرات نیست، حالتی است که این امکان را به شما می دهد تا از برنامه های مخربی که صفحه نمایش گوشی شما را تسخیر می کنند، خارج شده و حتی آنها را حذف کنید.

این ویژگی در اندروید 7.1 اولین بار توسط توسعه دهنگان xda کشف شد. این حالت برای کسانی که از گوشی اندرویدی استفاده می کنند و از دست ویروس های مختلف خسته شده اند، بسیار مناسب می باشد. برخی از این بد افزار ها ممکن است، قسمتی از گوشی یا تبلت اندرویدی شما را غیر فعال کنند. بدترین قسمتی که می تواند توسط این مخرب ها غیر فعال شود، دکمه بازگشت و سایر دکمه ها می باشد و در اثر این اتفاق شما دیگر هیچ کاری را با گوشی یا تبلت خود نمی توانید انجام دهید. در این مواقع با حالت panic mode  ، کافیست روی دکمه بازگشت چندین بار کلیک کنید، سیستم اضطراری گوگل متوجه کلیک های غیر عادی شما شده و وارد عمل می شود و برنامه ی در حال اجرا را غیر فعال می نماید و عملکرد دکمه بازگشت به حالت عادی خود باز می گردد.

اما چرا تا به حال گوگل این قابلیت بسیار کاربردی را اطلاع رسانی نکرده است؟ همان طور که همه ما می دانیم، هکر ها در کمین هستند تا به هر طریقی شده وارد اطلاعات شما شوند، گوگل از این قابلیت نامی نبرده است تا کمتر به چشم هکران بیاید و امنیت بیشتری برای صاحبان گوشی و تبلت های اندرویدی برقرار شود.

حال که با قابلیت بسیار ارزنده ای که گوگل ارائه داده است آشنایی پیدا کردید، از این به بعد هروقت دکمه بازگشت گوشی یا تبلت شما کار نمی کرد، با حالت Panic Mode می توانید کنترل تلفن خود را به دست بگیرید. اما باید توجه داشته باشید که حتما پس از  به دست گرفتن حالت عادی گوشی خود، باید برنامه مخرب را حذف کنید، تا این مشکل دوباره برای گوشی شما پیش نیاید. اگر درمورد حالت panic mode اطلاعات بیشتری می خواهید، مقاله را مطالعه نمایید.

 

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید

ضد هک مخفی در اندروید 7.1
5 امتیاز از 1 رای
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن