قهوه با طعم واقعیت مجازی

واقعیت مجازی

تکنولوژی VR یا واقعیت مجازی یکی از گزینه های ممکن برای انجام بازی های ویدیویی و سرگرمی های مختلف است ولی آیا میتوان از این تکنولوژی در زمینه های دیگر هم استفاده کرد؟

شرکت گوگل فکر میکند که میتوان چنین کاری انجام داد. در قسمت Daydream شرکت گوگل، محققان در حال انجام آزمایش های مختلفی هستند تا از واقعیت مجازی برای آموزش استفاده کنند. یکی از آزمایش هایی گوگل این بوده که چطور به افراد شرکت کننده در آزمایش یاد دهند با استفاده از دستگاه اسپرسو، قهوه درست کنند.

به گروهی از شرکت کنندگان با استفاده از واقعیت مجازی طرز استفاده از دستگاه آموزش داده شد و به گروهی دیگر ویدیو های آموزشی درست کردن قهوه داده شد. به هر دوگروه به اندازه ای که نیاز داشتند وقت کافی داده شد تا با فرآیند درست کردن قهوه آشنا شوند و طرز کار دستگاه را یاد بگیرند. بعد از یادگیری از هر دو گروه خواسته شد تا با استفاده از یک دستگاه اسپرسو واقعی قهوه درست کنند. بر اساس نتایج این آزمایش، افرادی که با تکنولوژی واقعیت مجازی آموزش دیده بودند، سریعتر و بهتر فرآیند را یاد گرفتند و در زمان و با اشتباهات بسیار کمتری توانستد با استفاده از دستگاه اسپرسو قهوه درست کنند.

گوگل در این آزمایش با چالش هایی نیز رو به رو بوده است ولی در نهایت گوگل این نمونه اولیه را موفق میداند. به گفته گوگل، افراد شرکت کننده در عین حال که مهارت جدیدی یاد گرفتند، هنگام یادگیری هم لذت بردند. گوگل بر اساس این آزمایش، پتانسیل زیادی در استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی برای یادگیری مهارت های مختلف میبیند با این حال ذکر میکند که تنها با یک آزمایش نمیتوان فهمید چه قدر استفاده از این تکنولوژی در یادگیری کارآمد است ولی تا به حال نتایج اولیه آزمایش ها امیدوار کننده بوده اند.

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید

قهوه با طعم واقعیت مجازی
3.7 امتیاز از 7 رای
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن