مدل اینترنت غیر حجمی به تصویب رسید

مدل اینترنت غیر حجمی به تصویب رسید

به گفته حسین فلاح; مصوبه تعرفه گذاری جدید اینترنت ثابت با هدف ترغیب مردم به استفاده از سایت های داخلی به تصویب رسید.برای تحقق این هدف نیازمند تحریک تقاضای مردم برای استفاده از سایت ها و محتوا های داخلی بود که این کار با مدل اینترنت حجمی ممکن نبود.

مدل اینترنت غیر حجمی به تصویب رسید

 

معون وزیر ارتباطات اظهار داشت: با این مصوبه دغدغه مردم در مصرف دیتا را کاهش دادیم و مدل اینترنت حجمی را متوقف کردیم. طی این مصوبه مشترکان اینترنت ثابت می توانند با پرداخت هزینه ای ثابت در یک ماه, با سرعت دلخواهشان سرویس اینترنت را دریافت کنند و مصرف اینترنت خود را مدیریت کنند. هدف از این مصوبه تقویت استفاده از سایت ها و محتواهای داخلی می باشد.

حسین فلاح با اشاره به اینکه این مصوبه از تجربه سایر کشورها و نیازسنجی بازار داخلی استفاده شده, ادامه داد:مدل  اینترنت غیر حجمی در همه جای دنیا است و ارائه کنندگان این خدمات بسته های اینترنت را مبنی بر سرعت تعریف می کنند.

طبق گفته معاون وزیر ارتباطات اینترنت ثابت شامل تمام شبکه های اینترنتی ثابت از جمله ADSL  و فیبر می شود اما مدل فروش اینترنت موبایل همچنان مانند گذشته بر اساس حجم است. به دلیل اینکه در کل دنیا به خاطر محدودیت فنی در باند فرکانسی امکان فروش مدل اینترنت غیر حجمی وجود ندارد.

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

مدل اینترنت غیر حجمی به تصویب رسید
امتیاز دهی به این محتوا